YAZARLAR

NE OLACAKTI?

19 Temmuz 2019, Cuma 16:41
Serhat Murat YILMAZ Tüm Yazıları
Serhat Murat YILMAZ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

23 Haziran İstanbul Seçimi bitti. Ne olmasını bekliyorduk acaba?  Şapkadan tavşan çıkartılmasını mı?  Mesela Binali Bey'in en az 5 puan farkla kazanacağını mı bekliyorduk?  Yarının geleceği bugünden belli olduğu gibi, İmamoğlu'nun kazanacağı da dünden  belliydi zaten...                                                          

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde müsteşarlık,  milletvekilliği, bakanlık, başbakanlık ve en son meclis başkanlığı yapmış olan birisi, sadece bir dönem belediye başkanlığı yapmış birisine karşı hezimete uğradı.  Baktığımızda, ülkenin özellikle ulaşım konusunda en çok mesafe katettiği dönem sayın Yıldırım dönemi. Milyar dolarlık işlerde imzası olan Yıldırım sizce neden kaybetti?
Çok açık söyleyeyim;  Sayın Yıldırım başarısız olduğu için kaybetmedi. İstanbul seçimi yerel seçim havasından çıkıp genel seçim havasına girdiği için kaybetti.
Daha açık konuşayım; Toplumun, 17 yıldır ülkeye çok ciddi hizmetleri olmuş, hakikaten ülkeye çağ atlatmış Ak Parti hükümetine karşı kızgınlığı ve kırgınlığı olduğu için kaybetti...

Peki neden?
Cevabı çok basit... KİBİR... Ve ekliyorum. Eğer Ak Parti  İstanbul seçimlerinden ders çıkartmazsa, eğer liyakatten uzak bir yol izlerse, eğer ahbap-çavuş ilişkisine devam edecekse ben yakın zaman da ''ÇÖKÜŞ'' yaşayabileceklerini düşünüyorum. Hele hele ülkenin Tayyip Bey'e  bu kadar ihtiyacı olduğu zaman da etrafındaki bazı aç gözlü, mide düşkünü pelikancıların, Tayyip Bey'i yanlış yönlendirmeleri açıkçası çok üzücü. Elbette bu kendi düşüncem. Hiç kimse Millet'ten büyük değil. Herkesin aklını başına toplaması gerektiğini düşünüyorum. Son zamanlar da Ak Parti'nin daha iyi olması için yapıcı eleştirilerde bulunan arkadaşlarımıza hain damgası vurulmakta. Hiç kimse kusura bakmasın o ilçe başkanlıkları, belediye başkanlıkları, müşavirlikler de oturduğunuz koltuklar milletin. Ve kimsenin bu koltuklara oturup, adam kayırmaya, dost-çavuş ilişkisi gözetmeye, liyakatten uzaklaşmaya, Millette tepeden bakmaya hakkı da yok , haddi de yok...
Şimdi bunları söyledim diye bazı troller yine hedef gösterip hain damgası vuracaklar. Umrumda bile değil. Çünkü benim hiç bir kurumdan, hiç kimseden  menfaat beklentim yok.Tam aksine ülkenin menfaatleri için çaba sarf edilmesi   gerektiği kanaatindeyim. Peki bu nasıl olacak?  Her şeyi toz pembe gösteren ak trollerden bir an önce kurtulmalı, bilhassa parti teşkilatlarını şahsi menfaatleri doğrultusunda kullanan Akp'lilerden Ak Parti'nin ivedi bir şekilde kurtulması gerekir.                         

Son zamanlarda Ak Parti özellikle 3 konudan dolayı çok eleştiriliyor.
-Damat 
-Suriye'liler
-Kibir
Damat konusunda,  açıkçası söylenecek çok şey olabileceğini sanmıyorum. Çünkü her şey göz önünde. Sayın damat, çok başarılı da olsa, emin olun ''Kasanın anahtarı neden damadında?'' diye yine de eleştirilerin hedefi olacaktır, nitekim bu eleştiriler devam da ediyor.. Bu yüzden doğru bir tercih olmadığını seçimlerde hepimiz gördük.
Suriye'liler konusu, inanın sevgili arkadaşlarım bu konu beni hem çok üzüyor, hem de çok kızdırıyor. Tamam ülkeleri işgal edildi, çok zor şartlar altındalar. Elbette bu kardeşlerimize evlerimizin kapılarını, sofralarımızı açacağız. Nitekim de böyle yaptık. Ama küçücük çocuklarımızı taciz etmek nedir Allah aşkına?  Bunu hiç kimse kabul etmez. Devlet bunları tespit edip sınır dışı etmelidir.
Kibir konusu zaten Ak Parti'nin bence en büyük sorunu oldu. Yahu hani dava içindi?  Hani Allah'ın rızası içindi?  Öyleyse bu kibriniz niye?

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor