Teknoloji

anasayfa Teknoloji BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

16 Ağustos 2021, Pazartesi 15:24 / Son Güncelleme : 16 Ağustos 2021, Pazartesi 15:24
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GÜCÜNE GÜÇ KATACAK
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Türkiye’nin ilk inovasyon ve teknoloji merkezi Başakşehir Living Lab, Teknopark İstanbul ile güçlerini birleştirdi. İki teknoloji merkezinin imkanlarının ortak kullanımını sağlayacak işbirliği ile ulusal inovasyon ekosistemine katkıda bulunulması hedefleniyor.

İlklerinin ve enlerin şehri Başakşehir, teknoloji ve inovasyon alanında öncü olmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk inovasyon ve teknoloji merkezi Başakşehir Living Lab, Teknopark İstanbul ile güçlerini birleştirdi. İki merkez arasındaki protokol ile ortak proje üretimi, girişimciler arası bilgi transferi ve alan kullanımı sağlanacak.

Türkiye’de teknoloji yağmuru

Her iki merkez de sağlanabilecek imkanlardan karşılıklı olarak faydalanarak girişimcilikle ilgili ortak faaliyetler düzenleyecek. Teknopark İstanbul ve Başakşehir Living Lab personelleri, stajyerleri, girişimci ekipleri iş geliştirme süreçlerinde akademi-kamu-özel sektör-girişimci etkileşimi konusunda ortak hareket edecek. Aynı zamanda katma değeri yüksek inovasyon ve teknoloji projelerinin ürüne dönüşmesine destek verilerek ulusal inovasyon ekosistemine katkı sunulması hedefleniyor.

Merkezlerdeki imkanlar ortak kullanılabilecek

Yenilikçi fikir sahibi girişimciler, imzalanan protokol sayesinde Başakşehir Living Lab ve Teknopark İstanbul’un laboratuvar, laboratuvar ekipmanları, atölye, kullanıcı deneyim merkezi, test ortamı, atölye ve Kuluçka Merkezi ile Teknoloji Transfer Ofisi (Connectto) mekanizmalarından ve imkânlarından faydalanabilecek.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor