Teknoloji

anasayfa Teknoloji BAŞAKŞEHİR RADYO AKADEMİ’DE 3. DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI

BAŞAKŞEHİR RADYO AKADEMİ’DE 3. DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI

22 Mayıs 2021, Cumartesi 15:50 / Son Güncelleme : 22 Mayıs 2021, Cumartesi 15:50
BAŞAKŞEHİR RADYO AKADEMİ’DE 3. DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Türkiye’nin ilk ve tek yeni medya akademisinde bir mezuniyet heyecanı daha yaşandı. Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ndeki modern stüdyolar ve sınıflarda eğitim gören 15 genç radyocu, 6 hafta süren eğitimlerini başarıyla tamamladı. Radyo Akademi 3. dönem öğrencilerinin sertifika töreni, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’nde yapıldı.

“Gençleri usta radyocularla buluşturduk”

Her zaman gençlerle bir araya geldiklerini ve gençlere yatırım yaptıklarını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gençlerimizle birlikte olmayı ve onlara artı değerler katmayı seviyoruz. Başakşehir Radyo Akademisi ile birlikte gençlerimizi profesyonel radyocularla buluşturduk. Üniversitede ders alsanız bile saha ile bir çalışmanız yoksa diploması olan yalnız bir kurt olursunuz” dedi.

Başkan Kartoğlu: Bizde akademi çok

Başakşehir Radyo Akademisi’nden mezun olan her bir öğrencinin profesyonel radyoculuğa ilk adımını attığını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Bundan sonra, ‘biz gerçekten usta radyoculardan eğitim aldık’ diyebileceksiniz. Bundan sonraki süreçte bu mesleği daha güzel yapabileceksiniz. Tabi ki akademilerimiz sadece radyo ile sınırlı değil, bizde akademi çok. Önümüzdeki dönemde sizlerin Tiyatro Akademisi ya da Müzik Akademisi’nde de ders almanızı isterim.” şeklinde konuştu.

“Eğitim alan 9 öğrencimiz işe başladı”

Geçtiğimiz dönem Başakşehir Radyo Akademi’de eğitim alan 9 öğrencinin profesyonel radyolarda işe başladığını belirten Başkan Kartoğlu, “Bu bizim için çok büyük bir mutluluk kaynağıdır. Hedefinizi ulaşmanız bizleri her zaman gururlandırır.” İfadelerini kullandı.

Başkan Kartoğlu’nun konuşmasının ardından sertifika törenine geçildi. Sahneye çağrılan her öğrencinin Başakşehir Radyo Akademi mezuniyet sertifikası Başkan Kartoğlu tarafından verildi. Türkiye’nin yeni sesleri olacak olan genç radyoculara, Başakşehir Radyo Akademi’de diksiyon, kurumsal iletişim ve reklam, radyoda haber teknikleri, radyo tarihi ve podcaste, prodüksiyon teknikleri ve programı, radyo program yapımcılığı konularında eğitim veriliyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor