Teknoloji

anasayfa Teknoloji TEKNOFEST, 23 Nisan coşkusunu çocuklarla göklere taşıdı!

TEKNOFEST, 23 Nisan coşkusunu çocuklarla göklere taşıdı!

23 Nisan 2019, Salı 15:08 / Son Güncelleme : 23 Nisan 2019, Salı 15:08
TEKNOFEST, 23 Nisan coşkusunu çocuklarla göklere taşıdı!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda gerçekleştirdiği birbirinden özel ve farklı etkinliklerle çocuklara unutamayacakları bir 23 Nisan yaşattı.

TEKNOFEST’ten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen ve “Milli Teknoloji Hamlesi” sloganı ile yola çıkan TEKNOFEST, yıl boyu süren etkinlikleri kapsamında 23 Nisan’da çocukları hayallerini süsleyen koltuklarla buluşturdu.

Yurt genelinde T3 Vakfı Deneyap Teknoloji Atölyeleri Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı’nda eğitim gören öğrencilerin katıldığı ve farklı şehirlerde farklı etkinliklere sahne olan “Hayalimdeki Koltuk” buluşması, çocukların coşkulu ve heyecanlı görüntülerine sahne oldu.

Öğrenciler Selçuk Bayraktar ile bir araya geldi

“En önemli hedefimiz, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimize ulaşmak. Milli Teknoloji Hamlesi’nin asıl sahipleri çocuklarımız ve gençlerimiz. Onlar sayesinde ülkemiz her alanda dünyanın zirvesinde yer alacak. Bizler TEKNOFEST paydaşı olarak 23 Nisan kapsamında bu etkinliği düzenlemek istedik.

Bugün çocukları tesis içerisinde gezdirdik, İHA pilot koltuklarına oturttuk. Yaptıkları robot ve kodlama gibi çalışmaların daha ileri halini yerinde görsünler istedik. Bu kardeşlerimiz gelecekte başarılı olup bizim yerimizi alacaklar. Ülkemizin güçlü ve bağımsız olması, bu alanda gençlerimizi desteklememiz gerekiyor. Çocuklarla neşeli ve eğlenceli bir bayram günü geçirdik. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hayal ettikleri mesleklerle tanışmalarını sağladığımız için çok mutluyuz.” dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor