Teknoloji

anasayfa Teknoloji LİVİNG LAB'DEN GİRİŞİMCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ

LİVİNG LAB'DEN GİRİŞİMCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ

01 Nisan 2019, Pazartesi 14:49 / Son Güncelleme : 01 Nisan 2019, Pazartesi 14:49
LİVİNG LAB'DEN GİRİŞİMCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir'de, KOBİ ve girişimcilere bir destek de Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nden geldi. KOBİ ve girişimciler için düzenlenen Mali Tablolar Eğitimi, yoğun ilgi gördü.

Başakşehir Belediyesi, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ile girişimcilere destek vermeye devam ediyor. KOSGEB ile işbirliği yaparak üç yıldır Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenleyen Başakşehir Belediyesi, KOBİ ve girişimciler için Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde yeni bir eğitim programı düzenledi.

Mali Tablolar Eğitim programında, katılımcılara 'mali tabloların tanımlanması', 'mali tabloları doğru okumanın kobi ve girişimcilere faydaları', 'bilançonun tanımı, yapısı ve ilkeleri', 'bilanço kalemlerinin incelenmesi', 'gelir tablosu tanımı yapısı ve  ilkeleri', 'gelir tablosu kalemlerinin incelenmesi' gibi konularda eğitim verildi.

Programla ilgili bilgi veren KOBİ ve Girişimciler İçin Mali Tablolar Eğitmeni, Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Murat Taşdelen, “Bu eğitimle katılımcıların, işletme ile hangi yönden ilişkili olursa olsun (borç-öz kaynak yatırımcıları, devlet, bankalar, ortaklar, tedarikçiler, müşteriler, çalışanlar, yöneticiler vb.) işletmenin geçmiş dönemlerdeki mali  durumu ve finansal performansını doğru bir şekilde değerlendirebilmeleri ve işletme ile ilgili sağlıklı kararlar alabilecek duruma gelmeleri, örnek uygulama ile pratik yapılarak mali tabloların tanıtılması, okunması, doğru bir şekilde yorumlanması ve bu sayede firmanın finansal durumunun tespitinin yapılabilmesi hedeflendi” diye konuştu.

Eğitim sonunda 40 katılımcıya sertifikaları takdim edildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor