Teknoloji

anasayfa Teknoloji İSTANBULKART'DA YENİ DÖNEM BAŞLADI

İSTANBULKART'DA YENİ DÖNEM BAŞLADI

31 Ekim 2018, Çarşamba 12:55 / Son Güncelleme : 31 Ekim 2018, Çarşamba 12:55
İSTANBULKART'DA YENİ DÖNEM BAŞLADI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İstanbul da İstanbulkart kullananların sayısı 16 milyon, İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İstanbulkartla ilgili düzenlenmeyi açıkladı.İstanbulkart'a Mobil uygulama sistemi geldi.

İstanbulkart mobil uygulamasının tanıtım toplantısında konuşan Mevlüt Uysal, “İnanıyoruz ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizde, dünyada yeni şeylere ilk adımları atmaya devam edeceğiz. Bütün İstanbulkart kullanıcıları, ‘Yetersiz bakiye’ anonsundan kurtulacak dedi.Şu anda İstanbulkart'a bakiye yükleme işlemini mobil uygulama ile otomatik hale getirmiş durumdayız" ifadelerine yer verdi.Uygulamayı indiren herkes elektronik bankacılık ile İstanbulkart'a otomatik yükleme yapabilecek.
İstanbul'da milyonlarca insanın kullandığı İstanbulkart'a, artık akıllı telefonlardan yükleme yapılabilecek.Saatlerce bir yerde yükleme yapmak için zaman kaybedilmeyeceği belirtildi.
Kullanımı her geçen gün artan İstanbulkart, aynı zamanda mobil cüzdan uygulaması sayesinde telefonla temassız ödeme de yapabilecek. Akıllı telefonlara indirilen bu uygulama ile karta ihtiyaç duymadan mobil ödemeler gerçekleştirilebilecek. Böylelikle saatlerce bir yerde yükleme yapmak için zaman kaybedilmeyecek.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor