Spor

anasayfa Spor Başakşehir'den İrfan Can'dan Covid-19 açıklaması

Başakşehir'den İrfan Can'dan Covid-19 açıklaması

13 Ekim 2020, Salı 13:50 / Son Güncelleme : 13 Ekim 2020, Salı 13:50
Başakşehir'den İrfan Can'dan Covid-19 açıklaması
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Medipol Başakşehir'den İrfan Can Kahveci'nin neden milli takım kadrosunda olmadığına dair bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada; "Oyuncumuz KOVID-19 şüphelisi olduğu için milli takım kampına katılmadı." ifadeleri kullanıldı..

İrfan Can Kahveci'nin 1 Ekim 2020 Perşembe günü maske ve mesafe kuralları dahilinde aynı mekanda bulunduğu bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine konu A Milli Takım Sağlık Ekibi ve TFF Sağlık Kurulu ile paylaşılmıştır.

Belirtildiği üzere şüpheli temas sırasında tüm kurallara uyulmuş olmasına rağmen, risk alınmaması adına verilen ortak karar neticesinde oyuncumuz 6 gün süre ile izolasyonda tutulmuştur. Oyuncumuzun şüpheli temas günü, 2 gün sonrası ve 6 gün sonrası yapılan PCR test sonuçları negatif çıktiktan sonra A Milli Takim Sağlık ve İdari Ekipleri bilgilendirilmiş olup, oyuncumuzun milli takım kadrosuna tekrar cağrıldığı veya çağrılacağı yönünde tarafımıza resmi bir haber ulaşmadığı için oyuncumuz 7. günde takım antrenmanlarımıza katılmaya başlamıştır. Oyuncumuzun, izolasyon süresini doldurduktan sonra Kasımpaşa SK ile oynayacağımız hazırlık maçından iki gün önce yapılan testi de dahil olmak üzere 4 PCR testi negatif çıkmıştır.

Tüm süreç, sonuçlar ve bilgiler A Milli Takım İdari ve Sağlık Ekipleri ile anında paylaşılmıştır..

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor