Spor

anasayfa Spor FENERBAHÇE'DE VEDAT MURİÇ TRANSFERİ!

FENERBAHÇE'DE VEDAT MURİÇ TRANSFERİ!

09 Temmuz 2019, Salı 10:20 / Son Güncelleme : 09 Temmuz 2019, Salı 10:20
FENERBAHÇE'DE VEDAT MURİÇ TRANSFERİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Galatasaray ile Fenerbahçe'nin transfer etmek için yarıştığı ve son aylarda futbol gündeminin 1 numaralı ismi olan Vedat Muriç Fenerbahçe'ye transfer oldu.

Fenerbahçe'ye transfer olan Kosovalı Muriç'in geçmişte verdiği acılı hayat hikayesini anlatan röportajı yeniden akıllara geldi.

Muriç röportajında şu ifadeleri kullanmıştı;

"EVİMİZİ BOMBALADILAR"

"Savaş dönemi çok zordu. Bu yüzden Kosova'dan kaçıp 2 yıl Arnavutluk'ta yaşadık. Evlere baskına geliyordu Sırplar. Çoluk çocuk dinlemeden öldürüyorlar, erkekleri alıp işkence yapıyorlardı. Bizim eve de geldiler. Para ve değerli eşyaları aldılar. Bize, '2 saate kadar kaçın yoksa burayı bombalayacağız' dediler. 6 yaşındaydım ama dün gibi hatırlıyorum. 2 gün bodruma saklanmıştık, bulmuşlardı bizi. Sonra kaçtık."

"Arnavutluk’ta bir eve sığındık. 50 kişiydik sülalece. 50 kişiye günlük yalnızca 2 litre süt veriliyordu. Bununla yetinmek zorundaydık. Sabah, öğlen, akşam soğan ekmek yerdik. Annem ağlardı hep."

"Kosova'da başladım futbola. Benim en büyük sıkıntım babamın ölmesiydi. 7 yaşındaydım. Babam da futbolcuydu. Futbol oynarken hocası kampa almamış, ona kızmış ve hentbol oynamaya başlamış. Ülkenin en iyilerinden biri olmuş. Sonra futbola döndü ve saha içerisinde kalp krizi geçirip vefat etti. Annemin telkiniyle futbola başladım. Çünkü babam futbolcu olmamı çok istiyordu."

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor