Spor

anasayfa Spor Şampiyonluk mücadelesi nefesleri kesti

Şampiyonluk mücadelesi nefesleri kesti

01 Nisan 2019, Pazartesi 13:25 / Son Güncelleme : 01 Nisan 2019, Pazartesi 13:25
Şampiyonluk mücadelesi nefesleri kesti
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Oyunları’nda, Basketbol Erkekler Turnuvası'nda final heyecanı yaşandı.

23 okuldan 340 genç sporcunun mücadele ettiği turnuvada, Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Başakşehir Belediyesi 2. Gençlik Oyunları Festivali’nde, heyecan Basketbol (Erkekler) Turnuvası'nın final maçı ile devam etti. İlçe genelindeki liseler arasında öğrencilere sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek uygun branşlara yönlendirilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen oyunlarda, macera parkuru, bilyalı tornet, balon futbolu, paintball, canlı langırt, PES, voleybol ve masa tenisi müsabakalarının ardından basketbol turnuvası da tamamlandı.

Şampiyonluk mücadelesi nefesleri kesti

Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda gerçekleştirilen turnuvanın finalinde, Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi ve Özel BİLFEN Bahçeşehir Fen Lisesi takımları karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan mücadeleyi kazanan Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi, şampiyonluk kupasının sahibi oldu. 

Üç hafta süren ve 23 okuldan 340 öğrencinin şampiyonluk için mücadele ettiği turnuvada, ikinciliği Özel BİLFEN Bahçeşehir Fen Lisesi, üçüncülüğü ise TOKİ Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elde etti.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor