Sağlık

anasayfa Sağlık GRİPTEN KURTULMANIN YOLLARI

GRİPTEN KURTULMANIN YOLLARI

15 Ocak 2018, Pazartesi 15:42 / Son Güncelleme : 15 Ocak 2018, Pazartesi 15:42
GRİPTEN KURTULMANIN YOLLARI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Grip bahar ve kış aylarında ortaya çıkan ve vücudun bağışıklık kazanmasına engel olacak şekilde devamlı olarak mutasyona uğrayıp kendini yenileyen bir hastalık türüdür. Grip virüsünün kendini yenilemesinden kaynaklı olarak vücut her seferinde bu virüsü tanıyamaz ve bu nedenle bağışıklık kazanamaz. Pekiyi yakalanmanın çok kolay olduğu bu hastalıktan nasıl kurtulacağız?

      Gayet pratik yöntemlerle bu virüsü vücudumuzdan atabiliriz. Hasta olduktan sonra uzun süre yatakta kalmak veya hastalığın kendi kendine geçmesini beklemek durumu daha vahim hale getirebilir.
Gripten kurtulmak için 5 yöntem!

  1. Öncelikle hastalık vücuda yavaş yavaş işler. Bundan dolayı hastalığın ilk sinyallerini aldığınız andan itibaren hareketsiz kalmamalısınız. Düzenli egzersiz ve spor yapılarak yada kısa yürüyüşlerle kan dolaşımınızı hızlandırın. Vücudunuzun durmasına izin verdiğiniz noktada hastalığın etkisi olan halsizliği daha çabuk hissedersiniz.
  2.  Uzun süreli uykusuzluktan kaçını. Bu durum sizi bitkin düşürüp hastalıkların vücudunuza kolaylıkla girmesine yol açar.
  3. C vitamini kesinlikle tüketilmeli. Portakal, mandalina ve limon C vitamini açısından zengin meyvelerdir ve hastalığın vücuttan daha kolay atılmasına yardımcı olur. Grip virüsüne karşı tam bir savaşcı vitamin olmasının yanı sıra enerji de sağlayacağından kendinizi daha zinde hissedersiniz.
  4. Sürekli su tüketin. Kan dolaşımına ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan su ayrıca bağırsak sorunlarına ve baş ağrısına da iyi gelir. Hastayken vücut oldukça fazla su kaybeder. Bunun takviyesi sağlanmalıdır.
  5. Kesinlikle beslenme ertelenmemeli. Hastalık sürecindeyken kişi iştah kaybı yaşayabilir. Buna rağmen az az ama devamlı bir şeyler yenmelidir. Vitamin ve mineral desteği alınmalı ve vücudun grip virüsüne karşı direnç kaybetmesine mani olunmalıdır.
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor