Sağlık

anasayfa Sağlık BAŞAKŞEHİR’DE İLK YARDIM EĞİTİMİ SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

BAŞAKŞEHİR’DE İLK YARDIM EĞİTİMİ SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

04 Mart 2022, Cuma 15:19 / Son Güncelleme : 04 Mart 2022, Cuma 15:19
BAŞAKŞEHİR’DE İLK YARDIM EĞİTİMİ SEFERBERLİĞİ BAŞLADI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, ev ve iş yeri kazalarında ilk müdahalenin önemine dikkat çekmek amacıyla ilçe sakinlerine temel ilk yardım eğitimi vermeye başladı. Tüm ilçe sakinlerini eğitim seminerlerine katılmaya davet eden Başakşehir Belediyesi, katılımcılara göre ev ve iş yeri kazalarına yönelik detaylı eğitimler de verecek.

Başakşehir Belediyesi, ev ve iş yeri kazalarında doğru müdahalenin ve her dakikanın önemine dikkat çekmek için ilçe genelinde temel ilk yardım eğitimlerine başladı. “Doğru bilgi ile herkes ilk yardımcı olabilir” diyerek yola çıkan belediye ekipleri, ilçe genelindeki site yönetimleriyle iş birliği yaparak, ilk yardım eğitimi almak isteyen Başakşehirlilere yönelik seminerler düzenlemeye başladı.

Eğitimler uygulamalı veriliyor

Mostar Life Başakşehir sitesi görevlilerine yönelik eğitimde, temel yaşam desteği hakkında bilinç kontrolü, kalp masajı ve suni solunum gibi konulara ağırlık verildi. Yetişkin, çocuk ve bebek mankenleri üzerinde uygulamalar yapılarak,  seminerde verilen teorik bilgiler pekiştirildi. Seminer sonunda eğitim alan personele katılım belgesi verildi.

Ev ve iş yeri kazalarına yönelik eğitimler verilecek

Bugüne kadar 6 sitede eğitim semineri düzenleyen Başakşehir Belediyesi, ilk yardım seferberliğini tüm ilçeye yaymayı hedefliyor. Eğitimlerde, talepler doğrultusunda, ev ve iş kazalarına yönelik farklı eğitimlerin verilmesi de planlanıyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor