Sağlık

anasayfa Sağlık BAŞAKŞEHİR’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞ SEFERBERLİĞİ

BAŞAKŞEHİR’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞ SEFERBERLİĞİ

06 Şubat 2020, Perşembe 17:46 / Son Güncelleme : 06 Şubat 2020, Perşembe 17:46
BAŞAKŞEHİR’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞ SEFERBERLİĞİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının soğuktan korunup beslenmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sevimli dostlar için besleme noktalarına bir yandan yeni kulübeler yerleştiren ekipler diğer yandan mama bırakıyor.

Sağlık İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,Başakşehir genelindeki sokak hayvanları için seferber oldu. Ekiplerin hazırladığı ahşap kulübeler ve mamaların ilçede daha önce kurulan 30 besleme noktasına konumlandırılması için çalışma yapıldı. 

30 noktaya yeni kulübe

Sazlıdere Barajı çevresine giden ekipler, bölgeye sokak hayvanları için mama bıraktı. Besleme noktalarının çevresine de kulübeler yerleştirildi. Mamaların bırakılmasının ardından bölgedeki sokak hayvanları karnını doyurdu. Bazıları da barınmak için kulübelere girdi. 

“Soğuktan etkilenen hayvanı bildirin”

Veteriner Sağlık Birimi Yetkilisi Yunus Kanlı, haftada 3 gün sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını gidermek için çalışma yaptıklarını söyledi. Ekiplerin periyodik olarak sokak hayvanlarıyla ilgilendiklerini ifade eden Kanlı, soğuk ve yağışlı havalarda çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. Kanlı, soğuk havalardan etkilenen sokak hayvanlarının görülmesi halinde belediyeye bildirilmesi çağrısında bulundu. 

Başakşehir’deki 30 besleme noktasının konumlarının belediyenin resmi internet sitesinde yer aldığını ifade eden Kanlı, sokak hayvanlarını beslemek isteyen vatandaşların yiyecekleri besleme noktalarına bırakmasını istedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor