Sağlık

anasayfa Sağlık Şişkinlikten Kurtulmanın 4 Yolu!

Şişkinlikten Kurtulmanın 4 Yolu!

03 Temmuz 2019, Çarşamba 18:45 / Son Güncelleme : 03 Temmuz 2019, Çarşamba 18:45
Şişkinlikten Kurtulmanın 4 Yolu!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Şişkinliğin ardında hala sırlar olsa da, şişkinlikten kurtulmak için bazı önemli ipuçları.

Çok fazla sıvı tüketin

Gün boyunca su içmek önemlidir, özellikle daha sıcak ve susuz kalma şansınız varsa. Susuz kalmak şişkinliğe neden olabilir. Ve daha sonra içtiğiniz su gecikmiş mide boşalmasına neden olur, bu yüzden siz de kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz.

Laktoz içeren gıdalara karşı dikkatli olun

Bazı insanlar laktozla ilgili bir sorun yaşamasa da,laktoz intoleransı olmayanlar da dahil olmak üzere çoğu, dondurma, yoğurt veya süt gibi şeyler yedikten veya içtikten sonra şişkin hissedebilir. Eğer laktoz içeren gıdaları yedikten sonra şişkinlik hissediyorsanız, tüketmeden önce laktaz hapları veya damlalar kullanarak ya da diyetinizden laktozu tamamen çıkararak bu sorunu aşabilirsiniz.

Meyve yerken aşırıya kaçmayın

Meyve sağlıklıdır ancak irritabl barğırsak sendromundan muzdaripseniz, fruktoza karşı aşırı duyarlı olabilirsiniz. Bu nedenle yediğiniz miktarı izlemek isteyebilirsiniz. Bir seferde daha az meyve yemeyi deneyin ya ​​da meyveyi yoğurt gibi şeylerle tüketin.

Yemek yerken ağzınızı kapalı tutun

Yemek yerken çok fazla hava almak aslında şişkinliğe katkıda bulunabilir. Çok hızlı bir şekilde yemek, bir pipet kullanmak veya sakız çiğnerken ağzı açmak aslında vücudunuza daha fazla hava girmesine, bu da şişkin hissetmenize neden olabilir. Yavaş yemeyi ve ağzınızı kapalı tutmayı deneyin.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor