Sağlık

anasayfa Sağlık 23 OKULDA SAĞLIK TARAMASI YAPILDI!

23 OKULDA SAĞLIK TARAMASI YAPILDI!

10 Mayıs 2019, Cuma 15:46 / Son Güncelleme : 10 Mayıs 2019, Cuma 15:46
23 OKULDA SAĞLIK TARAMASI YAPILDI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin ilköğretim okullarında başlattığı ‘Genel Sağlık Taramaları’ çalışmaları kapsamında 30 bin 218 öğrenci ücretsiz sağlık taramasında geçirildi.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçe geneldeki ilkokularda çocukların sağlık sorunlarının önceden tespit edilmesi, teşhis ve tedavi konusunda gereken önlemlerin alınması ve hastalık tespit edilen öğrencilerin tedavilerinin yaptırılması için başlattığı “genel sağlık taramaları” çalışmalarını tamamladı. 

23 okulda sağlık taraması yapıldı 

Güvercintepe Tepe İlköğretim Okulu’nda başlayan sağlık taramalarında, eğitim-öğretim yılı boyunca 23 okulda öğrenciler kontrollerden geçirildi. Öğrencilerin eğitim hayatlarını etkileyecek sağlık sorunlarını en aza indirmek için yapılan taramalarda, öğrencilerin göz, diş ve genel muayeneleri yapıldı. Taramalarda ağız ve diş sağlığının önemi de vurgulanırken, çocuklara teşvik amaçlı diş fırçası ve macunu da hediye edildi.

30 bin 218 öğrenciye ücretsiz sağlık taraması 

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı doktor, hemşire ve görevlilerinden oluşan ekibin gerçekleştirdiği çalışmalarda, 30 bin 2018 ilköğretim öğrencisi genel sağlık taramasından geçirildi.  

5 bin 588 öğrencinin tedavi olması sağlandı  

Muayeneler sonucunda rahatsızlıkları tespit edilen öğrenciler, daha kapsamlı tedavi imkânlarına sahip hastanelere gönderildi. 30 bin 218 öğrenciden görme bozukluğu, ağız ve diş sağlığı hastalıkları ile genel hastalıkları tespit edilen 5 bin 588 öğrencinin, tedavi olmaları sağlandı. 

Yeni eğitim sezonunda da devam edecek 

Daha mutlu ve daha sağlıklı nesiller için çocuklara özel bir önem verdiklerinin altını çizen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Onların daha sağlıklı bireyler olarak hayata hazırlanması için eğitimden spora, kültür-sanattan sağlığa kadar her alanda tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çalışmalarımız arasında önemli bir yere sahip olan ücretsiz genel sağlık taramalarımızı, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde de devam ettirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor