Sağlık

anasayfa Sağlık KAHVENİN FAYDALARI NELERDİR?

KAHVENİN FAYDALARI NELERDİR?

16 Ekim 2018, Salı 8:41 / Son Güncelleme : 16 Ekim 2018, Salı 8:41
KAHVENİN FAYDALARI NELERDİR?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

TAM BİR ANTİOKSİDAN DEPOSU!

Kahve, ölçülü ve doğru tüketildiğinde hastalıklara karşı koruyucu etki yapıyor.


KONSANTRASYON YETENEĞİNİ ARTIRIYOR 


Sabah saatlerinde içilen bir fincan şekersiz Türk kahvesi, zihinsel fonksiyonları destekler. Ezber gücünü arttırır. Konsantrasyon kabiliyetini yükseltir. Kakao oranı yüksek bir çikolata ile birlikte tüketildiğinde ise bu yeteneği daha çok arttırır. 

ÖMRÜ UZATIYOR


Hergün düzenli olarak Türk kahvesi içenlerde uzun yaşama oranının daha yüksek olduğu söyleniyor. 

TAM BİR ANTİOKSİDAN DEPOSU


Telvesi ile birlikte pişirilmesi, Türk kahvesinin antioksidan kapasitesini artırıyor.  günde 1-3 fincan içilen Türk kahvesinin birçok kanser türünden koruyucu olduğu söyleniyor. 

ALZHEİMER HASTALIĞINI ÖNLÜYOR


Kahvenin, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyen Alzheimer hastalığının önüne geçtiği ortaya koyuluyor. Düzenli olarak alınan kafein, bilişsel faaliyetlerdeki azalmayı geciktiriyor. 

KARACİĞER YAĞLANMASINA FAYDALI 


Kafein, karaciğer yağlanmasına çok iyi geliyor ve iltihabı azaltıyor. Günde bir fincan kahve içenlerde karaciğer yağlanması daha az görülüyor. 

TANSİYONA ETKİSİ YANLIŞ BİLİNİYOR


Türk kahvesinin içeriğindeki kafeinin tansiyonu kısa süreli olarak yükselttiğini, uzun vadede düzenli olarak belirli dozda içilen Türk kahvesinin tansiyon üzerine zararlı bir etkisini yok. 

KALBE DOST


Kahvenin içeriğindeki antioksidan kalp sağlığına iyi geliyor. Türk kahvesi içenlerde kalp ve lenf damarlarının iç yüzeylerindeki hücrelerin onarılmasıyla kalp rahatsızlığına yakalanma riskinin daha düşük olduğunu ortaya koyuluyor. 
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor