Sağlık

anasayfa Sağlık HEDEF 33 BİN ÖĞRENCİ

HEDEF 33 BİN ÖĞRENCİ

09 Ekim 2018, Salı 8:05 / Son Güncelleme : 09 Ekim 2018, Salı 8:05
  HEDEF 33 BİN ÖĞRENCİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, "Sağlıklı Nesiller Mutlu Yarınlar" Sloganıyla ilçe genelindeki ilköğretim okullarına ücretsiz olarak Genel Sağlık Taraması başlattı.

Proje kapsamında; Başakşehirli minik öğrencilerin genel kontrolleri yapılıyor, gerek görmesi halinde ileri tetkikleri için 2’nci basamak sağlık kurumlarına yönlendirilerek teşhis ve tedavilerinin yapılması sağlanarak önlemler alınıyor.


Başakşehir Belediyesi Başkanı Yasin Kartoğlu önderliğinde, geleceğimizin temennisi olan çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.
Proje kapsamında ilk etap sağlık taramaları bazı ilçe okullarında yapıldı. Genel sağlık taramaları öncesinde öğrencilerin ‘doktor fobisi’ni yenmeleri için okul bahçelerine oyun grupları kuruldu. Oyun ve eğlenceyle başlayan taramalarda minik öğrencilerin; göz muayenesi ile görme kırıklılarının tespiti, diş muayenesi ile ağız sağlığının kontrolü, genel muayene ile kalp, akciğer, göğüs, boğaz, kulak, deri kontrolleri yapıldı.
Öğrencilere sağlıklı bir yaşam bilincini konusunda teorik bilgiler aktaran doktorlar, olumsuzluk içeren bir durumda tespit edilen öğrenciler hakkında anne ve babalara gerekli bilgileri vermeleri yönünde çaşımalara devam edeceklerdir.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor