Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat BAŞAKŞEHİRLİLER “BİR KUYU ÜÇ YUSUF” OYUNUNU ÇOK SEVDİ

BAŞAKŞEHİRLİLER “BİR KUYU ÜÇ YUSUF” OYUNUNU ÇOK SEVDİ

22 Kasım 2021, Pazartesi 16:49 / Son Güncelleme : 22 Kasım 2021, Pazartesi 16:49
BAŞAKŞEHİRLİLER “BİR KUYU ÜÇ YUSUF” OYUNUNU ÇOK SEVDİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kültür sanat sezonunun birbirinden güzel etkinliklerle devam ettiği Başakşehir’de “Bir Kuyu Üç Yusuf” oyunu Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda sahnelendi. Kaderin hayatlarını birleştirdiği kuyudan farklı yönlerini severek ayrılan üç yabancının hikâyesini anlatan oyun, Başakşehirli izleyicilerin beğenisini kazandı.

Başakşehir’de kültür sanat sezonu doludizgin devam ediyor. Hale Canat Cürgül'ün kaleme aldığı, Birol Cürgül’ün yönettiği “Bir Kuyu Üç Yusuf” yetişkin oyunu, Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda sahnelendi. Başakşehirlilerin ilgiyle takip ettiği oyun, büyük alkış topladı.

Kuyudan birbirlerini severek çıktılar

Oyunda birbirini tanımayan üç kişinin yolları kör bir kuyuda kesişir. Her biri ayrı bir hayalle yola çıkan ve kader ortağı olan üç kişi, içine düştükleri kuyuda birbiri ardına sürprizlerle karşılaşır. Kuyu, onlara değerli bir hayat dersi verir. Üç kişi, kuyudan “hepimiz kendi hikâyelerimizin kuyusunda yaşayan Yusuflarmışız meğer”, “bakma sen insanların bu kadar kavga edip savaştıklarına. Bizim gibi böyle dar bir kuyuda birlikte yaşamak zorunda kalsalardı, birbirlerini farklı yanlarıyla da sevmeyi öğrenirlerdi” diyerek çıkar.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor