Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat MAVİ KUŞ YENİDEN BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

MAVİ KUŞ YENİDEN BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

22 Kasım 2021, Pazartesi 16:27 / Son Güncelleme : 22 Kasım 2021, Pazartesi 16:27
MAVİ KUŞ YENİDEN BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Usta yazar Mustafa Kutlu’nun “Mavi Kuş” adlı eserinden aynı isimle uyarlanan tiyatro oyunu, Başakşehir’de yeniden sahnelendi. Başakşehir Tiyatro Akademisi öğrencileri ve eğitmenlerinin aynı sahnede yer aldığı oyun, tiyatroseverlerden tam not aldı.

Usta yazar Mustafa Kutlu’nun “Mavi Kuş” adlı eserinden aynı isimle uyarlanan tiyatro oyunu, uzun bir aradan sonra Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde yeniden sahnelendi. Anadolu’dan bir yol hikâyesinin işlendiği ve herkesin kendisinden bir şey bulduğu oyun Başakşehirlilerin beğenisi topladı.

Sürprizlerle dolu bir yol hikâyesi

Bozkırda uzak bir kasabada “Mavi Kuş” otobüsünde yolları kesişen bir grup yolcunun trene yetişmeye çalışırken yaşadıkları sürprizlerle dolu yol hikâyesi, ilgiyle izlendi. Genel sanat yönetmenliğini İlknur Demir’in üstlendiği oyunun yönetmenliğini ise Caner Demir yaptı. Oyun dekorlarında Atilla Emre Devrimci, müziklerinde ise Okan Kaya’nın imzası vardı.

Akademi eğitmenleri ve öğrencileri aynı sahnede

Başakşehir Tiyatro Akademisi’nden eğitim alan öğrenciler tarafından sahnelenen oyun, eğitmen ve öğrencileri aynı sahnede buluşturarak, eğitimin üretime dönüşmesi açısından önem taşıyor. Başakşehirlilerin ilgiyle izlediği oyunda; Alican Turan, Aykut İspir, Barış Bilgiç, Begüm Akkaya, Deniz Akkaya, Evrim Artut, Harun Özüağ, İbrahim Baybara, Kasım Özgürbüz, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Solmaz, Mukaddes Kurmuş, Mücahit Koçak, Hakan Kahraman, Oğuz Cabir Arslan, Oğuzhan Özcan, Servet Oğuzyer, Sevilay Şimşek, Yağmur Şayir, Yakup Denli, Yusuf Sırma ve Yusuf Türk rol aldı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor