Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat ATIK KAPAKLAR BAŞAKŞEHİR'DE SANAT ESERİNE DÖNÜŞTÜ

ATIK KAPAKLAR BAŞAKŞEHİR'DE SANAT ESERİNE DÖNÜŞTÜ

07 Haziran 2021, Pazartesi 13:14 / Son Güncelleme : 07 Haziran 2021, Pazartesi 13:14
ATIK KAPAKLAR BAŞAKŞEHİR'DE SANAT ESERİNE DÖNÜŞTÜ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Sıfır atık projesi kapsamında hayata geçirdiği çevreci uygulama ve çalışmalarla dikkatleri çeken Başakşehir Belediyesi, geri dönüşüm için çöpe atılan plastik kapakları sanatla buluşturdu. 4 bin 500 plastik kapak kullanılarak yapılan çevreci tablo, Başakşehir Millet Bahçesi’ne yerleştirildi.

Sıfır Atık projesi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye’de öncü, Avrupa’ya örnek olan Başakşehir Belediyesi, toplumda çevre bilincinin gelişmesine ve sıfır atık projesine dikkat çekmek için farklı bir çalışmaya daha imza attı. Plastik kapaklar, maharetli ellerde adeta sanat eserine dönüştü. 

4 bin 500 plastik kapak kullanıldı

Bilgievleri Resim Öğretmeni Melek Paçacı, sıfır atık projesi kapsamında ilçe genelindeki geri dönüşüm noktalarından toplanan 4 bin 500 plastik kapak ile çiçek ve deniz altı canlıların yer aldığı bir tablo yaptı.

Başakşehirlilerin dikkatini sıfır atığa çekmek ve atıklardan dekorasyon amaçlı çalışmalar yapılacağını göstermek amacıyla yapılan çevreci tablo, daha sonra ekipler tarafından Başakşehir Millet Bahçesi’ndeki yerine yerleştirildi.

Atıklardan eğitici ve eğlenceli oyuncaklar…

Öte yandan Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerini bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarına her alanda devam ediyor. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’ndeki Anne Çocuk Merkezi’nde çekimlerine başlanan ve sunuculuğunu çocuk gelişimi uzmanı Simge Gündoğdu’nun üstlendi programda, atıkların kullanımı ile ilgili pratik bilgiler veriliyor. Atıkların eğitici ve eğlenceli oyuncaklara dönüşme hikâyelerinin anlatıldığı program, Başakşehir Belediyesi’nin YouTube kanalında yayınlanıyor.  

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor