Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat MÜZİK AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM KONSER

MÜZİK AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM KONSER

17 Haziran 2019, Pazartesi 18:57 / Son Güncelleme : 17 Haziran 2019, Pazartesi 18:57
MÜZİK AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM KONSER
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Müzik Akademisi, 2018-19 dönemini muhteşem bir konserle taçlandırdı. Müzik Akademisi Koordinatörü Muhammed Yıldırır’ın şefliğindeki 90 kişilik orkestra, yıl sonu konserinde konuklara müzik ziyafeti sundu.

Başakşehir Belediyesi tarafından iki yıl önce hayata geçirilen Başakşehir Müzik Akademisi’nin 2018-19 dönemi, final programı ile sona erdi. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, öğrenciler, aileleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Babalar Günü unutulmadı

Müzik Akademisi öğrencisi 90 gençten oluşan orkestra, alkışlar arasında sahneye çıktı. Başakşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni ve Müzik Akademisi Koordinatörü Muhammed Yıldırır’ın şefliğini yaptığı genç müzisyenler, Klasik Müzik, Modern Batı ve Türk Sanat Müziği’nin en seçkin eserlerini seslendirdi.

Müzik Akademisi Orkestrası, “Dönülmez akşamın ufkundayız”, “Çal söyle”, “Demedim mi” , “Resimdeki gözyaşları” gibi sevilen şarkılarla büyük beğeni kazandı. 

Karadeniz türküleriyle konukları coşturan genç müzisyenler, Babalar Günü’nü de unutmadı.  Gençler, “Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısını ayakta seslendirerek tüm babaların Babalar Günü’nü gününü kutladı. Birbirinden başarılı piyano, gitar ve kanun solo performanslarının sergilendiği konser, yaklaşık 2 saat sürdü.

“Başakşehir’i en güzel şekilde temsil edecekler”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, iki yıl önce temelleri atılan Müzik Akademisi’nin geldiği noktadan gurur duyduğunu belirterek, “Çocuklarımızın her birini tebrik ediyorum. Onlar; Başakşehir’i en güzel şekilde temsil edecekler. Orkestramız, Türk müziğinin ne kadar güzel olduğunu bizlere bir kez daha gösterdiler. Başakşehir Belediyesi, Müzik ve Tiyatro Akademileri ile artık dışardan hizmet alan, dışardan sanatçı getiren değil, bilakis dışarıya hizmet götüren bir duruma gelmiştir. Gençlerimizin yetişmesinde, anne ve babaları başta olmak üzere Akademimizin hocalarına ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"İlkokuldan üniversiteye kadar müzik eğitimi"

Başakşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni ve Müzik Akademisi Genel Koordinatörü Muhammed Yıldırır da, konser öncesinde yaptığı açıklamada, akademi olarak Türk kültürünü ve müziğini gençlerle birlikte dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını söyledi. 

Akademi bünyesinde ilkokuldan üniversiteye kadar her yaş grubundan öğrenciye enstrüman ve müzik teorisi eğitimi verdiklerini aktaran Yıldırır, şöyle devam etti: "Şu anda yaklaşık bin 300 öğrencimiz var. Bir o kadar da bekleyen öğrencimiz var. Çünkü belli bir kontenjan içinde eğitim vermeye çalışıyoruz. Normalde herhangi bir bölümde eğitimlerimiz de 3 yıl sürüyor. Fakat ilkokuldan başlayan birisi üniversite dönemine kadar burada eğitim alabiliyor. Aslında bu akademiyi özel bir konservatuvar olarak düşünebiliriz. Bizim en büyük amacımız, gençleri kötü ortamlardan uzak tutarak sosyal ortamlarda kendi vizyonlarını ortaya koymalarını sağlamak."

90 gencin muhteşem uyumu ve başarılı performansı dakikalarca alkışlandığı konser, hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

Gecede ayrıca, Başakşehir Belediyesi Bilgievleri ile Başakşehir Kadın Aktivide Merkezi (BAKMER) kursiyerlerinin yıl boyunca ürettikleri resim ve ebru eserleri de sergilendi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor