Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat 15 Bin Genç Başakşehir Gençlik Oyunları Festivalinde Buluşuyor!

15 Bin Genç Başakşehir Gençlik Oyunları Festivalinde Buluşuyor!

03 Mayıs 2019, Cuma 12:42 / Son Güncelleme : 03 Mayıs 2019, Cuma 12:42
15 Bin Genç Başakşehir Gençlik Oyunları Festivalinde Buluşuyor!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

BaşakşehirBelediyesi ilçe genelindeki liseler arasında öğrencilere sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek uygun branşlara yönlendirilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Gençlik Oyunlarına 15 bin genç katıldı.

Başakşehir genelindeki 20’si devlet olmak üzere 53 liseden toplam 15 bin genç oyunlarda mücadele etti. Gençler, eğitim yılı boyunca futboldan basketbola, voleyboldan atletizme, bilyalı tornetten balon futboluna kadar 23 farklı branşta ter döktü.

 Her bir sporcunun sadece bir branşta yarışabildiği Başakşehir Gençlik Oyunları, 4 Mayıs Cumartesi  gerçekleştirilecek “GOFEST” ile son bulacak.  Festival kapsamında ünlü şarkıcılar Resul AYDEMİR , Emrah KARADUMAN ve İlyas YALÇINTAŞ konser verecek. Özel şhowların , Acapella Müzik gösteresi, Sportif aktiviteler ve havai fişek gösterisi sonunda Gençlik Oyunlarına katılan gençlere ödülleri dağıtılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet KASAPOĞLU , Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK’ın katılacağı festivalde siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı görmek bizleri mutlu edecektir.

PROGRAM TARİH : 4 MAYIS CUMARTESİ SAAT : 13:00'DA YER: BAŞAKŞEHİR MİLLET BAHÇESİ OTOPARK ALANI / KAYAŞEHİR 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor