Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat MAYIS AY'INDA VİZYONA GİRECEK FİLMLER!

MAYIS AY'INDA VİZYONA GİRECEK FİLMLER!

30 Nisan 2019, Salı 17:36 / Son Güncelleme : 30 Nisan 2019, Salı 17:36
MAYIS AY'INDA VİZYONA GİRECEK FİLMLER!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

NMayıs ayı film açısından oldukça bereketli geçen aydır. Peki Mayıs ayında vizyona girecek yerli ve yabancı filmler neler ?

Vizyona Girecek Filmler 

Jonh Wich:Chapter 3 Parabellum 

16 Mayıs 2019 / 2s 11dk / Aksiyon

Yönetmen: Chad Stahelski

Oyuncular:  Keanu Reeves,Halle Berry,Anjelina Huston

John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel'de birini öldürmüştür. Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John'a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir. Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John'un New York City'den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir...

Pokemon Dedektif Pikachu

10 Mayıs 2019 / 1s 44dk /  Macre,Aksiyon 

Yönetmen: Rob Letterman 

Oyuncular: Justice Smith,Kathryn Newton,Bill Nighy 

Başarılı özel dedektif Harry Goodman esrarengiz bir şekilde kaybolur ve 21 yaşındaki oğlu Tim babasına neler olduğunu öğrenmek için kolları sıvar. Bu araştırmada Tim’e babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu yardım eder. Pikachu esprili ve sevimli olduğu kadar iyi bir dedektiftir. Eşsiz bir şekilde birbirleriyle anlaşabildiklerini fark eden Tim ve Pikachu bu karmaşık sırrı çözmek için heyecan verici bir macerada güçlerini birleştirir. İnsanların ve Pokémonların birlikte yaşadığı Ryme Şehri’nin neon ışıklı sokaklarında ipuçları arayan ikili maceraları sırasında türlü türlü Pokémonlarla karşılaşır ve bu huzurlu hayatı yok edebilecek ve tüm Pokémon evrenini tehdit eden şoke edici bir komployu açığa çıkarır. Ryan Reynolds’ın sevimli Pokémon Pikachu’ya sesiyle hayat verdiği fantastik animasyon macerasının yönetmen koltuğunda “Köpekbalığı Hikayesi”, “Canavarlar Yaratıklara Karşı” ve “Goosebumps: Canavarlar Firarda” filmleriyle tanınan Rob Letterman oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise “Jurassic World: Yıkılmış Krallık”tan tanıdığımız Justice Smith, “Big Little Lies” dizisinden Kathryn Newton, Oscar adaylığı bulunan Ken Watanabe gibi isimler yer alıyor.

High Life 

3 Mayıs 2019 / 1s 53dk / Bilimkurgu 

Yönetmen:Claire Denis 

Oyuncular:Robert Pattinson,Juliette Binoche,Andre Benjamin

High Life, ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya kalan bir grup suçlunun hikayesini konu ediniyor.

 Alem-i Cin 2

3 Mayıs 2019 / 1s 33dk / Korku,Gerilim

Yönetmen:Özgür Bakar 

Oyuncular: Ali Kaan Serez,Bekir Behrem,Savaş Barutçu

Alem-i Cin filminin devam halkası olan yapımda, ilk filmde meydana gelen olayların ardından yaşanan doğaüstü olaylar konu ediliyor.

Kulyas:Lanetin Bedeli 

10 Mayıs 2019 / Korku 

Yönetmen:Yuınus Şevik 

Oyuncular:Halil Kumova,Kübra Kılınçkaya,Nurdan Paksoy

Kulyas kabilesinin cinleri, yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilmiştir ancak insanoğlunun hırsı onların yüzyıllar sonra serbest kalmasına neden olur. İnsanlarla bedeli oldukça ağır olan bir anlaşma yapan cin kabilesinin lideri Mureh, her yıl bir insanı kurban olarak alacak ve aldığı bedeni insana dönüştürecektir. Ancak bu kurban ile birlikte, insanların hırsları da alınmış olur. Yıllar boyu yüzlerce can alan ve yine de doymayan Mureh, yeni kurbanların gelmesini beklemektedir. Tam da bu sırada Anıl, Görkem, Beyza ve Defne adında dört genç, fotoğraf yarışması için Mureh’in yaşadığı kasabaya gelir. Kalacakları oteli bulamayan gençler, çareyi köyün hocası Kanber’den yardım istemekte bulur. Hoca tarafından misafirhaneye yerleştirilen gençler, burada cinlerin vahşeti ile karşı karşıya kalacaktır.

Aladdin

24 Mayıs 2019 / Macera.Aile,Fantastik

Yönetmen: Guy Ritchie 

Oyuncular:  Mena Massoud,Naomi Scott,Will Smith 

Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Aladdin'in altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası, tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine'dir. Aladdin'in şansı, Harikalar Mağarası'ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambada, eğlenceye düşkün, neşeli ve 3 dileğini gerçekleştirme şansına sahip olan bir cin vardır. Aladdin'in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan'ın danışmanı Jafar'ın hem Aladdin hem de lamba için kendi planları olduğudur...

Adaletsiz 

10 Mayıs 2019 / 2s 39dk / Polisiye,Dram 

Yönetmen: S.Crain Zahler 

Oyuncular:Mel Gibson,Jennifer Carpenter,Vince Vaughn 

Dragged Across Concrete,bir zanlıya uyguladıkları şiddet dolu görüntülerin medyaya yansıması sonucu açığa alınan iki polis memuru Brett Ridgeman ve Anthony Lurasetti'nin hikayesini anlatıyor.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor