Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat ENGELSİZ TİYATRO TOPLULUĞU "TÖRE" 20 NİSAN'DA!

ENGELSİZ TİYATRO TOPLULUĞU "TÖRE" 20 NİSAN'DA!

16 Nisan 2019, Salı 11:43 / Son Güncelleme : 16 Nisan 2019, Salı 11:43
ENGELSİZ TİYATRO TOPLULUĞU
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Engelsiz Sanat Atölyesi ile örnek bir projenin altına imza atan Başakşehir Belediyesi, Tiyatroya gönül veren 13 engelliden oluşan topluluk ile,Usta Yazar Turgut Özakman’ın “Töre” isimli oyunu ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

“Töre… “Kadını yüceltmek, kan davasını aşağılamak için yazılmış bir oyun.” Ölüme karşın yaşamı savunmayı seçen altı kadının varoluş öyküsü… Kocalarını toprağa gömmüş, töre uğruna bazı uzuvlarını kaybetmiş, sonrasında da aşkı, hayatı, sevdayı unutmuş, ellerinde silah dolaşan erkekleşmiş kadınların yaşamından bir kesit… Yeniden bahar kuşanmak için direniyorlar… Umudu savunmak için Zühre’nin üstüne titriyorlar… Peki bu karabasan ortamında kim galip gelecek? Töre mi, yoksa aşk mı?

Yazan: Turgut Özakman

Yöneten: Metin Mete

Oyuncular: Metin Mete, Hatice Çetin, Yılmaz Kurt, Merve Göz, Süheyla Altay, İdris Esmer, Cansu Hanife Şentürk, Fatma Çiçek, Medine Çetin, Mehmet Ali Göz

"Töre" isimli Engelsiz Tiyatro Topluluğu 20 Nisan Cumartesi günü saat 20.30'da Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde sanatseverler ile buluşacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor