Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat "ÇİZMELİ KEDİ MÜZİKALİ" 23 MART TARİHİNDE MİNİK BAŞAKŞEHİRLİLER İLE BULUŞACAK!

"ÇİZMELİ KEDİ MÜZİKALİ" 23 MART TARİHİNDE MİNİK BAŞAKŞEHİRLİLER İLE BULUŞACAK!

22 Mart 2019, Cuma 11:28 / Son Güncelleme : 22 Mart 2019, Cuma 11:28
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında bir birinden eğlenceli etkinlikleri ile ilçe sakinlerini buluşturuyor. Minik Tiyatroseverler 23 mart tarihinde "Çizmeli Kedi Müzikali" ile Başakşehir Kültür Merkezi'nde bir araya gelecek.

Geçmiş zamanda ülkenin birinde bir değirmenci ve üç oğlu yaşar. Değirmenci büyük oğluna değirmeni, ortanca oğluna eşeği, küçük oğluna da kedisini miras bırakır. Küçük oğlu kendisine bir kedinin miras kalmasından pek memnun olmaz. Kedi bunu duyar ve hemen sahibinden bir çift çizme ister. Zekasını kullanan kedi sahibine hiç de değersiz bir miras olmadığını kanıtlamak için zorlu bir göreve hazırdır. Genç delikanlıyı zengin yapmak. Bunun için büyük bir yarışmada kötülüklerle dolu Albazar'a karşı amansız bir mücadelede bulur kendini. Delikanlı ise haberi olmadan zeki kedisi tarafından bu maceralı oyunun içine sürüklenmiştir. Delikanlının parada zenginlikte gözü yoktur. Ama sevgi dolu yüreği ve dürüstlüğü genç adama hayal edemeyeceği zenginlikler sunar. Gerçek zenginliğin sevgi ve paylaşmak olduğunu herkese kanıtlar.

"Çizmeli Kedi Müzikali" isimli Altınok tiyatro oyunu 23 Mart tarihinde saat 14:00'da Başakşehir Kültür Merkezi'nde  minik tiyatroseverler ile buluşacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor