Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat TEK PERDELİK KOMEDİ: YILIN DÜĞÜNÜ

TEK PERDELİK KOMEDİ: YILIN DÜĞÜNÜ

18 Mart 2019, Pazartesi 13:00 / Son Güncelleme : 18 Mart 2019, Pazartesi 13:00
TEK PERDELİK KOMEDİ: YILIN DÜĞÜNÜ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Fiil Sanat’ın sahnelediği “Yılın Düğünü” adlı yetişkin oyunu, Başakşehirli tiyatro severlerle buluştu. Bir türlü başlayamayan, başladıktan sonra da nihayete ermeyen bir düğünü konu alan komedi, büyük alkış topladı.

Fahrettin Eren Dınler’in yazıp-yönettiği oyunun kadrosunda Sezgi Deniz, Sezgi Gülpınar, Kayhan Binnetoğlu, Fahrettin Eren Dinler Mustafa Önder Gökçe, Muammer Çağatay Keser, Senem Erdoğan, Gizem Nur Dinler, Mert Can Kaplan ve Pınar Domaniç yer aldı.

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde (BKSM) sahnelenen oyunun konusu ise şöyle: Bir düğün düşünün ki bir türlü başlayamıyor. Bir düğün düşünün ki güç bela başladıktan sonra bile bir türlü nihayete eremiyor. Neler mi var bu düğünde? Toplumsal yargılar, sıkışmışlık, yozlaşmışlık, gelenekler, sonu gelmez bekleyişler, plastik pasta, bozuk düzen, halay, kavga ve bir türlü gelemeyen nikâh memuru... “Hayatımızın en mutlu günü!” derken belki de yanılıyoruzdur. ‘Gelenek’ kavramı hiç mi sorgulanamaz, ‘elâlem’ dediğimiz ‘öteki’ hiç mi sorgulanamaz?

BKSM’yi dolduran Başakşehirli sanatseverler, son sahnesine kadar ilgiyle takip ettikleri oyunun sonunda sanatçıları ayakta alkışladı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor