Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat HAYATİ İNANÇ İLE "ŞİİRLERİYLE FİKİRLERİYLE BİR AKİF ADAM" SÖYLEŞİSİ BU AKŞAM BAŞAKŞEHİR'DE!

HAYATİ İNANÇ İLE "ŞİİRLERİYLE FİKİRLERİYLE BİR AKİF ADAM" SÖYLEŞİSİ BU AKŞAM BAŞAKŞEHİR'DE!

16 Mart 2019, Cumartesi 11:25 / Son Güncelleme : 16 Mart 2019, Cumartesi 11:25
HAYATİ İNANÇ İLE
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi Kültür-Sanat etkinlikleri tarafından düzenlenen, etkinlikleri ile ilçe sakinlerini buluştururken bu akşam muhteşem söyleşileri ile Hayati İnanç Başakşehirliler ile buluşacak.

 "En değerli iş insana yatırım'' inancında olan Hayati İnanç, klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmayı hayat tarzı olarak benimsedi. TRT'de ''Can Veren Pervaneler'' programını hazırlayıp sunmuştur. Eserleri: Can Veren Pervaneler, Can Veren Pervaneler 2, Can Veren Pervaneler 3, İşte Geldik Gidiyoruz.Eserleri ile bir çok kitleye hitap etti.

Bir belagat ustası. Bir tasavvuf ehli. Divan Edebiyatı şiirlerinin bilir kişisi. 1850’lerde Sudanlı büyük büyük dedesinin köle olarak satın alınıp Anadolu’ya gelmesi ile hikayesi bu topraklara taşınmış bir neslin üyesi. 

 Divan Edebiyatından beyitlerin bize eşlik ettiği sohbetlerinde atalarımızdan, medeniyetimizden, onlardan bize kalan mirastan bahseden Hayati İnanç; bu akşam ele alacağı konu; Milli Şairimiz "Mehmet Akif Ersoy " olacak.

"Şiirleriyle Fikirleriyle Bir Akif Adam" isimli söyleşi bu akşam saat 20:00'da Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde Edebiyatseverleri ile buluşacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor