Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat GENÇLER SORDU BAŞKAN KARTOĞLU CEVAPLADI

GENÇLER SORDU BAŞKAN KARTOĞLU CEVAPLADI

13 Mart 2019, Çarşamba 12:23 / Son Güncelleme : 13 Mart 2019, Çarşamba 12:23
GENÇLER SORDU BAŞKAN KARTOĞLU CEVAPLADI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor. “Gençler soruyor, Başkan cevaplıyor” programında gençlere müjdeli haberler veren Başkan Kartoğlu, Olimpiyat Stadı çevresinde İstanbul’un en büyük spor adasının yapımına başlandığını söyledi.

İstanbul’un en genç Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehirli gençlerle bir araya gelmeyi sürdürüyor. Altınşehir Bilgievi’nde düzenlenen “Gençler soruyor, Başkan cevaplıyor” programında gençlerle buluşan Başkan Kartoğlu, ilçe genelinde gençlere yönelik hazırlanan projelerle ilgili bilgiler verip merak edilenleri cevapladı.

“Kendinize ekstra hedefler belirleyin”

Söyleşiye kendi hayatıyla ilgili bilgiler vererek başlayan Başkan Kartoğlu, gençlere okul hayatları boyunca sadece derslere değil, kendilerini hayata hazırlayacak konulara da yoğunlaşmaları tavsiyesinde bulundu. Kartoğlu, “Sizi diğerlerinden ayıran +1’iniz mutlaka olsun. Kendinize ekstra hedefler belirleyin.” dedi.

Olimpiyat Köyü ve Spor Adası geliyor

Bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Oyunları’nda ilçe genelinde 15 bin lise öğrencisini spor ve sanatla buluşturduklarını belirten Başkan Kartoğlu, “Gençlerimizin sosyalleşmesini sağlamak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek amacıyla düzenlediğimiz Gençlik Oyunlarımız, Olimpiyat Köyü ve Spor Adası’nın tamamlanmasıyla başka bir boyut kazanacak. Olimpiyat Stadı çevresinde 3 milyon 311 bin metrekare alana kurulacak dev spor adasında; futboldan atletizme, okçuluktan biniciliğe kadar tüm spor branşlarının yapılacağı özel alanlar oluşturulacak, bisiklet ve yürüyüş parkurları yer alacak” şeklinde konuştu.

Gençlerin sorularını da cevaplayan Başkan Kartoğlu, Güvercintepe - Kayaşehir Viyadüğü’nün hizmete açılmasıyla Altınşehir’de ikamet eden gençlerin Başakşehir Millet Bahçesi ve Kıraathanesi’ne çok daha kısa zamanda ulaşabileceklerinin müjdesini verdi. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor