Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat "ORMAN NE GÜZEL" ADLI ÇOCUK TİYATRO OYUNU 7 MART'TA BAŞAKŞEHİR'DE!

"ORMAN NE GÜZEL" ADLI ÇOCUK TİYATRO OYUNU 7 MART'TA BAŞAKŞEHİR'DE!

05 Mart 2019, Salı 11:14 / Son Güncelleme : 05 Mart 2019, Salı 11:14
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında ilçe sakinlerini buluşturmaya devam ediyor. Minik Tiyatroseverler 7 mart tarihinde "Orman Ne Güzel" oyunu ile Başakşehir Kültür Merkezi'nde bir araya gelecek.

Pelin, özge ve Emre can bu üç iyi arkadaşlar köylerinin yakının da bulunan orman da oyunlar oynamayı çok severler. Her gün ormana oyunlar oynamaya giderler, orada çok mutlulardır. Orada yaşayan hayvanlara ve ağaçlara zarar gelmesini hiç istemezler, hepsiyle çok iyi arkadaş olmuşlardır. Yine bir gün oynamak için ormana gittiklerinde, gördükleri manzara karşısın da şaşkına dönerler, bütün ağaçlar kesilmiş o çok sevdikleri ormanda geriye hiç bir şey kalmamıştır. O gün üç cesur arkadaş bir söz verirler, ormanlarına bu kötülüğü yapanları bulup, onlara iyi bir ders vermeye karar verirler.Ormanda birden ağaçları kesen kötü adamlarla karşılaşırlar. Önce onlardan çok korkarlar, ama korkularını yenip bir plan yaparlar, etraftan topladıkları yaprak ve dal parçalarıyla ağaç kılığına girerler.Kötü adamları korkutup onlara iyi bir ders verirler, kötü adamlar da hatalarını anlayıp özür dilerler. Çocuklara bir daha ağaç kesmeyeceklerine söz verirler. Kesilen ağaçların yerine de yeni fidanlar dikme sözü verirler.Küçük kahramanlarımız ormanları böylece kurtarırlar.

"Orman Ne Güzel" isimli çocuk tiyatro oyunu 7 mart tarihinde saat 11:00'da Başakşehir Kültür Merkezi'nde  minik tiyatroseverler ile buluşacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor