Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat BİNBİR GECE MASALLARI BÜYÜLEDİ

BİNBİR GECE MASALLARI BÜYÜLEDİ

01 Mart 2019, Cuma 10:36 / Son Güncelleme : 01 Mart 2019, Cuma 10:36
BİNBİR GECE MASALLARI BÜYÜLEDİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Çiğdem Tunç Tiyatrosu’nun sahnelediği “Binbir Gece Masalları” adlı tiyatro oyunu, görsel şöleniyle izleyicileri büyüledi.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelen oyuna Başakşehir Belediyesi Kültür Müdürü Mahmut Yavuz, Tiyatro Akademisi Koordinatörü İlknur Demir ve çok sayıda tiyatro sever katıldı.

Eray Yasin Işık’ın yazıp Çiğdem Tunç’un yönettiği oyunda; Çiğdem Tunç, Ergün Demir, Sema Aras, Abidin Yerebakan, Deniz Salman, Alper Çorumluoğlu, Soykan Kişioğlu, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal, Derya Yıldız, Gökmen Göçbeyli, Gülben Başer, Tunahan Çilingir ve Balca Aydoğdu rol aldı.

Gaddar hükümdarın iyi bir insana dönüşme öyküsü

Binbir Gece Masalları’nın konusu ise şöyle: Hükümdar Şehriyar, her gecenin sabahında gelin ettiği kadınların boynunu cellatlarına vurdurmaktadır. Sıra Vezir-i Azam’ın büyük kızı Şehrazat’a gelince işler değişir. Akıllı Şehrazat, her gece Şehriyar’a bir masal anlatır ve sabah olduğunda masalı en heyecanlı yerinde keserek canını kurtarır. Bu masallar binbir gece boyunca sürer ve gaddar hükümdar sevgi dolu, iyi bir insana dönüşür.

Son sahnesine kadar dikkatle izlenen oyun dakikalarca ayakta alkışlandı. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor