Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat BİR BÜYÜK USTANIN HAYAT HİKÂYESİ

BİR BÜYÜK USTANIN HAYAT HİKÂYESİ

26 Şubat 2019, Salı 15:07 / Son Güncelleme : 26 Şubat 2019, Salı 15:07
BİR BÜYÜK USTANIN HAYAT HİKÂYESİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Türk Tiyatrosu'nun usta isimlerinden Naşit Özcan'ın yaşamından kesitler sunan “Komik-i Şehir Naşit Bey” adlı oyun, tiyatro severlerden büyük alkış topladı.

İBB Şehir Tiyatroları’nın sahnelediği Komik-i Şehir Naşit Bey tiyatro oyunu, Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde Başakşehirli tiyatro severlerle buluştu. 

Gökhan Eraslan’ın yazıp Ali Yaylı’nın yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Bora Seçkin, Can Tarakçı, Deran Özgen, Emrah Can Yaylı, Erkan Akkoyunlu, Fahri Kıncır, Göksel Arslan, Mehmet Avdan, Metin Çoban, Özgür Dağ, Rahmi Elhan, Rıdvan Çelebi, Semah Tuğsel, Sinan Bengier ve Şeyda Arslan rol aldı.

İzleyicileri zaman yolculuğuna çıkardı

Oyunda,  19. yüzyıl sonundan 20. yüzyıl ortalarına kadar olan süreçte Türk Tiyatrosu’nun, özellikle de Tuluat Tiyatrosu'nun sıkıntılı dönemleri Naşit Bey ve tiyatrosunun yaşadıkları üzerinden anlatıldı. Yakın dönem Türk Tiyatrosu'na anılarla harmanlanan bir gözle bakan oyun, izleyicileri zaman yolculuğuna çıkardı.

Naşit Bey’in hayatını kronolojik bir sırayla anlatmayan oyunun bir sahnesinde Naşit Bey’in yaşlılık halleri, bir sonraki sahnede ise ortaya çıkardığı tiplemeler yer aldı. Komik-i Şehir Naşit Bey, biyografik bir oyun olmasının yanı sıra izleyicilere dönemin eğlence kültürünü de yansıttı. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor