Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat "BİNBİR GECE MASALLARI" BU AKŞAM BAŞAKŞEHİR'DE!

"BİNBİR GECE MASALLARI" BU AKŞAM BAŞAKŞEHİR'DE!

26 Şubat 2019, Salı 11:38 / Son Güncelleme : 26 Şubat 2019, Salı 11:38
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kültür ve Sanat Etkinlikleri' kapsamında Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından “Binbir Gece Masalları” adlı Yetişkin Tiyatro oyunu bu akşam ilçe sakinleri ile bir araya gelecek.

Tiyatro, sinema ve televizyon dünyasında yıllarca başarılı işlere imza atan Çiğdem Tunç'un kendi tiyatrosunu kurarak sahneye koyduğu oyunu,bu akşam tiyatroseverler ile buluşacak.

 

Hükümdar Şehriyar her gecenin sabahında gelin ettiği kadınların boynunu cellatlarına vurdurmaktadır. Sıra Vezir-iAzam’ın büyük kızı Şehrazat’a gelince işler değişir. AkıllıŞehrazat, her gece Şehriyar’a bir masal anlatır ve sabaholduğunda masalı en heyecanlı yerinde keserek canınıkurtarır. Bu masallar, binbir gece boyunca sürecek,dinledikçe Şehriyar, gaddar bir hükümdardan sevgi dolu, iyibir insana dönüşecektir.

Yazan: Eray Yasin Işık

Yöneten: Çiğdem Tunç

Oyuncular: Çiğdem Tunç, Ergün Demir, Sema Aras,Abidin Yerebakan, Deniz Salman, Alper Çorumluoğlu,Soykan Kişioğlu, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal,Derya Yıldız,Gökmen Göçbeyli, Gülben Başer, Tunahan Çilingir, Balca Aydoğdu

“Binbir Gece Masalları” adlı Yetişkin Tiyatro oyunu bu akşam saat 20:00'da Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde Tiyatrosevenleri ile buluşacak.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor