Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat Başakşehir Liseler Arası Hitabet Yarışması'nın bu yılki teması "II. Abdülhamit Han" oldu!

Başakşehir Liseler Arası Hitabet Yarışması'nın bu yılki teması "II. Abdülhamit Han" oldu!

21 Şubat 2019, Perşembe 12:08 / Son Güncelleme : 21 Şubat 2019, Perşembe 12:08
Başakşehir Liseler Arası Hitabet Yarışması'nın bu yılki teması
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şubesi’nin lise öğrencileri arasında her yıl düzenlediği hitabet yarışması bu yıl “Sultan II. Abdülhamid Han” temasıyla yapıldı.

22 okul birincisi öğrencinin katıldığı yarışmada ön elemeler sonrasında finale kalan 8 öğrenci M. Emin Saraç Kültür Merkezi’ni dolduran misafirlere şölen havasında performanslarını sergilediler.

Yarışmaya Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Başakşehir İlçe Başkanı Abdullah Yasir Şahin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu , Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Ahmet Yapıcı, Necmettin Eyyüpkoca, Halil Ekmekçi, BİHADER Başkanı Veysel Demirci davetliler, veliler, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yarışmada M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Emin Çiçek birinciliği kazanırken; Bahçeşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Kağan Küçük ikinci, Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Mohammadi ise üçüncü oldu. 


Yarışmaya katılan tüm öğrencilere para ödülü ve çeşitli kitaplar verildi. Ayrıca okul birincisi olan yirmi iki öğrenci, bu öğrencilerin danışman öğretmenleri ve finale kalan okulların müdürlerine II. Abdülhamid temalı "İstanbul Gezisi" yapılacağı belirtildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor