Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat “BEYİN DAİMA MARJİNAL DUYGULARI KAYDEDİYOR”

“BEYİN DAİMA MARJİNAL DUYGULARI KAYDEDİYOR”

16 Şubat 2019, Cumartesi 11:35 / Son Güncelleme : 16 Şubat 2019, Cumartesi 11:35
“BEYİN DAİMA MARJİNAL DUYGULARI KAYDEDİYOR”
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Psikolog Mehtap Kayaoğlu’nun sevgi temelli bir aile hayatının önemi ve sosyal hayata yansımalarını örneklerle anlattığı “Dünyadaki Cennetiniz Mutlu Aileniz” semineri büyük ilgi gördü.

Psikolog Kayaoğlu: “Beyin daima marjinal duyguları kaydediyor. Azarlanan ya da kahkaha ile güldürülen bir çocuk o anda hissettiklerini bir ömür boyu unutmaz.” dedi.

Başakşehir Belediyesi, toplumun en küçük yapı taşı aile kurumunun varlığını koruması ve sağlıklı bireylerin yetişmesi için gerçekleştirdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. 

Akif İnan Bilgievi’nde düzenlenen “Dünyadaki Cennetiniz Mutlu Aileniz” seminerinde annelere hitap eden Psikolog-Yazar Mehtap Kayaoğlu, çocuk psikolojisinin küçümsenmemesi gerektiğini belirterek, “Beyin daima öfke, heyecan ve korku gibi marjinal duyguları kaydeder. Azarlanan ya da kahkaha ile güldürülen bir çocuk o anda hissettiklerini bir ömür boyu unutmaz. O nedenle çocuklarımızın anılarında olumsuz yer edebilecek şekilde konuşmamalıyız.” dedi.

“Anne-Babanın görevi rehberliktir”

Duygu ve öfke kontrolünün sonradan öğrenebileceğini belirten Kayaoğlu, “Bu konuda kendini eğitilebilen insanlar önce düşünür, sonra eyleme geçer. Hem eşlerimizle hem de çocuklarımızla iletişim kurarken öfkemizi kontrol etmeliyiz. Anne-babaların görevi çocuklara rehber olmaktır. Onlar bizden gördükleri davranışları kendilerine rol-model alıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Psikolog-Yazar Mehtap Kayaoğlu,  ilgiyle takip edilen seminer sonunda seyircilerin sorularını cevaplandırdı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor