Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat "Uçmak İstiyorum" Adlı Çocuk Tiyatro Oyunu 10 Ocak'ta Tiyatro Sevenleri ile Buluşacak!

"Uçmak İstiyorum" Adlı Çocuk Tiyatro Oyunu 10 Ocak'ta Tiyatro Sevenleri ile Buluşacak!

06 Şubat 2019, Çarşamba 15:35 / Son Güncelleme : 06 Şubat 2019, Çarşamba 15:35
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Küçük bir çocuğun uçma tutkusu üzerine yazılan müzikli bir çocuk oyunu Uçmak İstiyorum, minik Başakşehirlilerle buluşuyor.

Tangırtı Ülkesinin Kraliçesi ile Gümbürtü Ülkesinin Kralı her şeyin sahibi olmak için birbirleriyle yarışır. Bu yüzden ara sıra savaş bile çıkarırlar. Sıra gökyüzündeki yıldızlara gelmiştir. Ülkelerine gelen bir adam, uçarak yaptığı olağanüstü bir gösteriyle gökyüzünü karartır ve isterlerse gökyüzündeki yıldızları onlara getirebileceğini söyler. Küçük bir çocuk olan Şaşkın'ın tek isteği uçmaktır. Böylece çatılardan, ağaçlardan inemeyen kedilere yardım edebilecek, kuşlarla uçabilecek, bulutlara dokunabilecektir. Bunun için değişik kanatlar, aletler yapar. Başarısız denemeler onu asla yıldırmaz. Uçan Adam bu sevgi dolu çocuğu çırak olarak yanına alır. Uçma tutkusu, insan aklının, bilimsel düşüncenin değeri, oldukça eğlenceli - fantastik bir masalın içinde anlatılıyor bu oyunda. Çocuklar bu masalla aynı zamanda düşünsel bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuğun son durağı insanlığın en büyük hazinesi olan "akıl".

Oyunlaştıran-Yöneten: Dersu Yavuz ALTUN

Oyuncular: Çağlar TÜFEKÇİ, Öze SOLAK ALTUN, Emre IŞINDAĞ, Kürşat KARAMAN, REFİYE Genç, Emre ÇOLDUR

Süre: 50 Dk.

Yaş: 3+

 "Uçmak İstiyorum" isimli Çocuk Tiyatro Oyunu 10 Şubat Pazar Günü, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkez'inde  saat 13:00'da sahnelenecek.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor