Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat Başakşehir'de "ikinci Bahar" Rüzgarı Esti !

Başakşehir'de "ikinci Bahar" Rüzgarı Esti !

18 Aralık 2018, Salı 11:05 / Son Güncelleme : 18 Aralık 2018, Salı 11:05
Başakşehir'de
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Temaşa Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘İkinci Bahar’ yetişkin tiyatrosu, Başakşehirli izleyicilerden büyük alkış aldı. Oyunda ‘İkinci Bahar’ mümkün mü? Sorusuna cevap arandı.

Başakşehir Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında tiyatro severleri yeni oyunlarla buluşturmaya devam ediyor. Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BKSM) sahnelenen; Alfanso Paso’nun yazıp, Serkan Budak’ın yönettiği oyunun kadrosunda Cihat Tamer, Bedia Ener, Simge Selçuk, Emre Törün ve Serkan Budak yer aldı.

40’ından sonra sevmek mümkün mü sorusuna cevap aranan oyunun konusu ise şöyle: Aşk, romantizm, komedi… "Kim demiş ‘Her şeyin bir zamanı vardır’ diye? Sen istediğin kadar kapat kapını pencereni, yeminler et, kendine sözler ver ‘Bir daha mı? Aslaa diye. Aşk bir rüzgâr gibi geçip giriverir kalbinize. Sonra uğraşıp dursun insanlar, yok yaşın kırkı geçmiş, yok bu yaşta aşk da neymiş diye. Bazen en iyi tedavi aşktır, sevgidir. Oyundaki kadınla adam anlaşmışlar, sevmişler birbirlerini "Kırkından Sonra Sevmek de Mümkün" demişler.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor