Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat "DELİRİYORUM BEN HABERİN OLSUN" İSİMLİ TİYATRO OYUNU BU AKŞAM SEYİRCİYLE BULUŞACAK !

"DELİRİYORUM BEN HABERİN OLSUN" İSİMLİ TİYATRO OYUNU BU AKŞAM SEYİRCİYLE BULUŞACAK !

11 Aralık 2018, Salı 13:52 / Son Güncelleme : 11 Aralık 2018, Salı 13:52
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği birçok etkinlik ile ilçe sakinlerini buluşturmaya devam ediyor.

Sırf Tiyatro Grubunun Genel Sanat Koordinatörü Mehmet Cinemre'nin "Deliriyorum Ben Haberin Olsun" adlı komedi oyununda hastalarını muayene eden bir psikolog doktorun hastalarından esinlenerek delirmesini konu alan komedi oyunu bu akşam Başakşehir'de izleyicisi ile bir araya gelecek.


Beyoğlu’nda sıradan bir klinik sahibi olan Dr. Necip’in kliniğinde her Salı olduğu gibi ücretsiz hastaları kabul eder. Doktorumuzun bir fikri vardır ve hayata geçirmek için tüm sıkıntılara göğüs germektedir. Yalnız bu Salı diğerlerinden farklı bir Salı olacaktır. Sıradışı hastalar kapısını çalarlar, yangın merdiveninden girerler ve asla bitmek bilmeyen sorular sorarlar. Kafasındaki fikrini hayata geçirmek için uyumadan, dinlenmeden hatta kliniğinden hiç ayrılmadan çalışır, o kadar çok çalışır, o kadar çok hastaları gözlemlemeye kendini kaptırır ki kendi davranış bozukluklarını göremez ve sonrasında dönüşmeye başlar. Kendi nevrozunu yaşaması kendi alametifarikasını meydana getirmesini sağlar.


Bir kitap yazar. Kitabın öz sözünde şunlar yazar : "Aslında hepimiz birer sinir hastası değil miyiz ?"
'Deliriyorum Ben Haberin Olsun' isimli tiyatro oyunu tüm Başakşehirli’leri 11 Aralık Salı günü saat: 20.00’de Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahneleyecekleri oyuna bekliyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor