Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat BAŞAKŞEHİR ENGELSİZ TİYATRO GRUBU SANATLA HAYATA TUTUNDU

BAŞAKŞEHİR ENGELSİZ TİYATRO GRUBU SANATLA HAYATA TUTUNDU

08 Aralık 2018, Cumartesi 12:14 / Son Güncelleme : 08 Aralık 2018, Cumartesi 12:14
BAŞAKŞEHİR ENGELSİZ TİYATRO GRUBU SANATLA HAYATA TUTUNDU
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, bir yıl önce başlattığı Engelsiz Sanat Atölyesi ve Engelsiz Tiyatro Akademisi ile engellilerin ve onlardan hiç bir zaman desteğini esirgemeyen ailelerinin hayatlarına dokundu. Engelsiz Tiyatro Topluluğu ile Tiyatroya gönül veren 13 engelli birey, sanatla hayata tutundu.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla insanları daha fazla topluma kazandırmayı hedefleyen nitelikli ve sürdürülebilir pek çok projeye imza atan Başakşehir Belediyesi, bu tür çalışmalara öncü olarak toplumun her kesimi ile ilgilenip toplum destekli çalışmaların daha fazla yapılmasını ön görüyor.
Usta Yazar Turgut Özakman’ın “Töre” isimli oyununa hazırlanan bu özel oyuncular sahneye çıkmak için çok heyecanlı olduklarını belirttiler.


"Töre" isimli oyunlu seçmelerinin amacı ise hem engelli bireylere uygun olduğu hemde oyunda geçen toplumu bilinçlendirmek amacı taşıyan sosyal mesajlar içerdiği için seçildiği belirtildi.


Engelsiz Tiyatro Topluluğu, tüm Başakşehirli’leri 8 Aralık Cumartesi günü saat: 20.00’de Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahneleyecekleri “Töre” oyunlarına bekliyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor