Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat 28 EYLÜL'DE VİZYONA GÖKTAŞI DÜŞÜYOR

28 EYLÜL'DE VİZYONA GÖKTAŞI DÜŞÜYOR

28 Ağustos 2018, Salı 10:14 / Son Güncelleme : 28 Ağustos 2018, Salı 10:14
28 EYLÜL'DE VİZYONA GÖKTAŞI DÜŞÜYOR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Yapımcılığını Sinehane'nin üstlendiği, Şafak Sezer'in oynadığı komedi filmi Göktaşı'nın afişi yayınlandı. Film, 28 Eylül'de vizyona girecek.

Yeni sezonun en iddialı filmi olan Göktaşı'nın afiş tasarımını Re Prodüksiyon, fotoğraf çekimini ise Müslüm Bayburs yaptı. Film, Kırklareli'nde çekildi.


Filmin Konusu


Göktaşı’nda, yağmur duasına çıkan Trakyalılar umduklarından bambaşka bir şeyle karşılaşırlar. Trakya’da Günebakan köyünde yaşayanların en büyük derdi kuraklıktır. Kuralıktan kurtulmanın yollarını arayan köy halkı yağmur duasına çıkmaya karar verir. Dualar edilir edilmez tüm gözler semaya çevrilir. Herkesin gözü yağacak yağmurdadır. Fakat onlar beklediklerinden bambaşka bir şeyle karşılaşırlar. Gökten yağmur yerine göktaşı parçaları düşer. Herkes şok içerisindedir. Amerikalı, Alman ve Rus ajanlar inceleme yapmak için köye akın etmeye başlar ve incelemek için köylülerden aldıkları göktaşları için ciddi ücret öderler. Köyün muhtarı İsmet bu işten yararlanmaya kararlıdır ve çeşitli kurnazlıklarla halkın sattıklarından bağış toplar. Halk bir yandan ajanlara yüksek fiyatlarla göktaşlarını satmaya çalışırken bir yandan da muhtarın yaptığı kurnazlıklarla uğraşır. Bu sırada muhtarın şarkı olma hayalleri kuran oğlu Bahadır, köye haber yapmaya gelen muhabir Ceylan’a gönlünü kaptırmıştır. Günebakan köyü bu zamana kadar böyle bir curcuna yaşamamıştır. Caner Erzincan’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Şafak Sezer, Ayhan Taş, Bülent Çolak, Tuna Orhan gibi isimler yer alıyor.

 

EDİTÖR: ÖZNUR KALENDER

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor