Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat DÜNYADA Kİ EN HUZURLU 10 ÜLKE!

DÜNYADA Kİ EN HUZURLU 10 ÜLKE!

13 Ağustos 2018, Pazartesi 8:34 / Son Güncelleme : 13 Ağustos 2018, Pazartesi 8:34
DÜNYADA Kİ EN HUZURLU 10 ÜLKE!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Dünyada en huzurlu, en sakin olarak kabul edilmiş 10 ülke!

1)İZLANDA

İzlanda; şelalesiyle, Kuzey ışıklarıyla, yanardağlarıyla meşhur bir memleket. Nüfusu 334.252 olan İzlanda, sessizliğiyle ve doğa harikalarıyla da turistlerin ilgisini çekiyor. Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde Grönland’ın güneydoğusu ile Norveç ve Britanya Adaları’nın arasında yer alır.

 

 

2) Yeni Zelanda

Dünyanın en bol oksijenli yerlerinden olan ada ülkesi Yeni Zelanda; sert dağları, geniş vadileri ve gölleri ile 4,693 milyon yaşayan vatandaşıyla etkileyici bir coğrafyaya sahip. Yeni Zelanda Pasifik Okyanusunun güneybatısındadır.

 

3) PORTEKİZ

Güzel anıtları ziyaret etmek ve olağanüstü manzaralara şahit olmak için Portekiz’e gelmenizi tavsiye ediyoruz. 10,32 milyon Nüfuslu Portekiz,  Avrupa Kıtası’nın en batısında Doğu ve Batıda Atlas Okyanusuyla, Güney ve Kuzeyde ispanyayla çizilmiştir.

 

 

4)AVUSTURYA

24,13 milyonluk nüfusuyla Avusturya, Güney yarım kürede yer alan bir ada ülkesidir. Doğal güzellikleriyle ve biyoçeşitliliği ile tam bir cennettir. Sayısız milli park, koruma alanı ve doğal yaşam alanı vardır. Ülke, tohum güvenliğini korumak açısından çok sıkı yasalar uygulamaktadır.

 

 

5) DANİMARKA

5.707,251 milyonluk nüfusuyla Danimarka, tam huzurun ülkesi. Kuzey Avrupa’da yer alan en güneyde ki ve en küçük, İskandinav ülkesinden biri.

6) ÇEK CUMHURİYETİ

Bir Orta Avrupa ülkesi olan Çek Cumhuriyeti  batıdan doğuya doğru ayrılan Bohemya ve Marovya bölgelerinden oluşur. Nüfusu 10,512,800’dür. Ülkenin dünya çapında tanınan ürünleri kristal, cam işlemleri ve granattaş’tır. Bira ülkenin sembollerinden’dir.,

7) SLOVENYA

Güney Orta Avrupa’da  yer alan Slovenya Cumhuriyeti’nin sınırları Kuzeyde Avusturya’yla Kuzeydoğuda Hırvatistan’la, Güneyde ve Güneybatıda Maceristan’la, Batıda İtalya’yla  ve Güneydoğuda Adriyatik Denizi ile çizilmiştir. Dağlar, nehirleri ve kayak yerleri ile bilinir. Nüfusu 2,063,077 milyondur.

8) KANADA

Kanada, Kuzey Amerika’nın en Kuzeyindedir. Nüfusu 36,O48,521 milyondur.

9)İSVİÇRE

Deniz kıyısı olmayan, Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bölünen, 41,285 kilometrekare yüzölçümüne sahip, 8 milyon insandan oluşan küçük bir ülkedir.

10) İRLANDA

Kuzeybatı Avrupa’da bulunan İrlanda’nın sınırları batıda Atlas Okyanusu’yla, Doğuda İrlanda Denizi’yle, Güneydoğuda St George Kanalı’yla ve Güneyde Kelt Denizi ile çizilmiştir.  Nüfusu 6 Milyondur.    

 

EDİTÖR:ÖZNUR KALENDER

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor