Gündem

anasayfa Gündem Deprem Bölgesinden Mucize Kurtuluşlar

Deprem Bölgesinden Mucize Kurtuluşlar

14 Şubat 2023, Salı 0:31 / Son Güncelleme : 14 Şubat 2023, Salı 0:31
Deprem Bölgesinden Mucize Kurtuluşlar
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 10 ilde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

7,7. ve 7,6 şiddetli depremler sonrası bölgeden mucize haberleri gelmeye devam ediyor.

185. SAATTE BİR MUCİZE DAHA!

Kahramanmaraş'ta 11 yaşındaki bir çocuk kurtarma çalışmalarının 185'nci saatinde enkazdan sağ olarak kurtarıldı.

183 SAAT SONRA GELEN MUTLU HABER!

Ses ihbarı ve dinleme yapan ekipler, Cebrail Mahallesi'ndeki bir binanın enkazında yaptıkları dinlemede ses duyarak çalışmaları o noktada yoğunlaştırdı. Termal kamera ve hassas burunlu köpeklerden de destek alınan arama kurtarma çalışmalarında bir kişi daha enkazdan sağ olarak kurtarıldı. 183 saat sonra gelen mutlu haber, asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesinde tükenmekte olan umutları yeniden yeşertti.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN 182. SATTE MUCİZE KURTULUŞU

Hatay'ın Antakya ilçesinde depremin 182'nci saatinde 12 yaşındaki çocuk mahsur kaldığı binanın enkazından sağ çıkarıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay'da arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

180 saat sonra inanılmaz olay!

Deprem felaketinin 180’inci saatinde Kahramanmaraş 12 Şubat Mahallesi’ndeki bir enkazdan sevindiren haber geldi. Kahramanmaraş'ın 12 Şubat Mahallesi'nde isminin Hatice Akar olduğu öğrenilen bir kadın Kırgız ve Türk kurtarma ekiplerinin ortak çalışması sonucunda, 180’inci saatte enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

178. SAATTE KURTULUŞ

Hatay'da Esma isimli kadın enkazdan 178 saat sonra kurtarıldı.

6 YAŞINDAKİ MİRAY BEBEK KURTARILDI!

Adıyaman merkezdeki Bozbey Apartmanı'nın enkazından, depremin 178'inci saatinde 6 yaşındaki "Miray" isimli çocuk sağ çıkarıldı.

177. SAATTE KURTULDU

Adıyaman merkezdeki Kılıç Apartmanı'ndan depremin 177'nci saatinde 35 yaşındaki Bünyamin İdacı sağ kurtarıldı.

176. SAATTE KURTULUŞ

Depremin 176. saatinde, Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde enkaz altında kalan Serap Dönmez kurtarıldı.

Kurtarma çalışmasına katılan ekipler gözyaşı dökerek sevinç yaşadı.

175. SAAT

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay merkezde Naide Umay isimli bir kadın, 175. saatte enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

170. SAAT

Gaziantep'te Zaman Apartmanı'nda deprem sonrası çöken binada 170 saat sonra 40 yaşındaki Sibel Kaya enkazdan sağ olarak çıkartıldı.

166. SAAT

Adıyaman’ın Besni ilçesinde, enkaz altında kalan 60 yaşındaki Erengül Önder, 166 saat sonra sağ çıkarıldı.

162. SAATTE HATAY'DA YENİ MUCİZE

Kurtarma ekiplerinin yoğun çabası sonucu depremin 162. saatinde 50 yaşındaki Güler Ağrıtmış, enkaz altından sağ çıkarıldı.

160. SAAT

Jandarma Arama Kurtarma ekipleri, Cebrail Mahallesi'ndeki bir apartmanın enkazından, depremin 160. saatinde, 65 yaşlarında olduğu belirtilen ve kimliği henüz belirlenemeyen kadını sağ çıkardı.

159. SAAT

Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi'nde yaşam belirtisi alan Ankara Kömür İşletmesi ekipleri ile Tacikistanlı ekip 2 yaşındaki Yavuz Canbaz'a ulaştı. Hummalı çalışma sonucunda küçük çocuk sağ olarak kurtarıldı.

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde Nilüfer Apartmanı'nda Saadet Coşkun enkaz altından çıkartıldı.

157. SAAT

Hatay'da 157. saatte hamile bir kadın daha kurtarıldı.

155. SAATTE 8 YAŞINDAKİ SEMİH EGE ENKAZDAN SAĞ KURTARILDI!

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, enkaz altından 155 saat sonra 8 yaşındaki çocuk çıkarıldı. Zeytinburnu ve Kaş belediyelerinin arama kurtarma görevlileri ve Somalı madencilerden oluşan ekipler, 8 yaşındaki Semih Ege İnce'yi enkaz altından, 155 saat sonra kurtardı.

Hatay'ın Antakya ilçesinde, 23 yaşındaki zihinsel engelli Hüseyin Seferoğlu, depremden 155 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı.

Depremin 155. saatinde Tolga isimli vatandaş enkazdan sağ salim çıkarıldı.

154. SAATTE BİR MUCİZE DAHA

Hatay Cebrail Mahallesi Emlak Evler Konutları 1. Kısım’da saat 10.30 sıralarında ses alan ekipler hemen kurtarma çalışmasına başladı. Ekiplerin kurtarma çalışmaları 2 buçuk saat sürerken, enkaz altındaki 19 yaşındaki Rabia Kalçın ekipler tarafından kurtarılarak ambulans ekiplerine teslim edildi.

153. SAAT

153. saatte Rukiye Sincar’a sağ olarak ulaşıldı. 21 yaşındaki genç kızın çıkarılması için Trabzon itfaiyesi hayat koridoru oluşturdu. Enkazdan çıkarılan Rukiye'ye UMKE ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. 

152. SAAT

Adıyaman'da, ilk olarak enkaz altından sesi gelen ve yoğun kurtarma çalışması yürütülen 22 yaşındaki Rabia, sonrasında da kız kardeşi Elif Kırmızı enkazdan yaralı olarak kurtarıldı.

Adıyaman’da arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, Narlıkuyu Apartamanı enkazında yürütülen yoğun çalışmalar sonucu 7 yaşındaki Hacı Ahmet sağ olarak kurtarıldı.

152'nci saatin bir mucize sesi de Hatay'ın Antakya ilçesinden geldi. TTK Kozlu arama-kurtarma ekipleri tarafından, enkaz altından Abdullah isimli bir kişi sağ olarak çıkarıldı.

150. SAAT

Depremin 150. saatinde 64 yaşındaki Müzeyyen Öfkeli enkaz altından sağ olarak çıkartıldı.

Hatay'da, arama kurtarma ekipleri, depremin 150. saatinde anne ile küçük oğlu Ömer enkazdan kurtardı.

Hatay'da deprem enkazında kalan Müzeyyen teyze, kurtarma çalışmalarının 150'nci saatinde yaralı olarak kurtarıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Az önce ekipler tarafından kurtarıldı. Umut hep var!" diyerek küçük bir kız çocuğunun enkaz altından sağ olarak kurtulduğunu açıkladı.

Hatay merkezde 150. saatte 2-3 yaşlarında bir çocuk kurtarıldı.

149. SAAT

Hatay'ın Antakya ilçesinde depremde yıkılan binanın enkazında kalan kişi 149. saatte sağ çıkarıldı.

147. SAAT

“Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Gaziantep’te İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, depremin 147’nci saatinde 10 yaşındaki Eylül Kılıç’ı enkazdan sağ olarak kurtardı. 

145. SAAT

Adıyaman'ın Besni ilçesinde 13 yaşındaki kız çocuğu enkazdan 145 saat sonra sağ çıkarıldı.

144. SAAT

Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerin yıkıcı etkisine maruz kalan Adıyaman'da yine bir mucize gerçekleşti. Besni ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarında 9-10 yaşlarındaki Hanım adındaki küçük kız çocuğu, ekiplerin yoğun çabaları sonucu 144. saatte enkaz altından sağ olarak çıkarıldı.

142. SAAT

Kahramanmaraş merkezli depremlerin en ağır yıkımı oluştuğu Hatay’da devam eden arama kurtarma çalışmalarının 142’inci saatinde 32 yaşındaki Meltem öğretmen 8 katlı binanın enkazından sağ olarak kurtarıldı. 

140. SAAT

Kahramanmaraş merkezli "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş'taki bir enkazdan, depremden 140 saat sonra bir erkek yaralı kurtarıldı.

7 AYLIK BEBEK 140 SAAT SONRA KURTARILDI

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da enkaz altında kalan 7 aylık Hamza bebeğe, 140 saat sonra sağ ulaşıldı.

138. SAAT

Yapılan çalışmalarda 138. saatte enkaz altında kalan Abdülkerim Amca ekiplerin yoğun çalışması sonucu kurtarıldı.

Kahramanmaraş'ta enkaz altında kalan anne, baba ve oğullarına 138 saat sonra sağ ulaşıldı.

6 YAŞINDAKİ ÇOCUK 137 SAAT SONRA KURTARILDI

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da enkaz altında kalan 6 yaşındaki çocuğa 137 saat sonra sağ ulaşıldı. 

Asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerde Kahramanmaraş'ta enkaz altında kalan anne, baba ve oğullarına 138 saat sonra sağ ulaşıldı.

136. SAAT

Hatay'daki bir enkazdan, depremden 136 saat sonra bir kadın kurtarıldı.

Yine Hatay'da 136 saat sonra yıkıntıların altından kurtarılan ve isminin Abdullatif olduğu öğrenilen 52 yaşındaki kişi, sağlık personelince hastaneye kaldırıldı.

135. SAAT

Türkiye Taş Kömürü (TTK) kurtarma ekibi depremin 135. saatinde Adıyaman Karapınar mahallesinde bir kadın ve bir erkeği sağ olarak kurtardı.

Kahramanmaraş'ta arama kurtarma çalışmalarında 135. saatte Hedil isimli genç kız enkaz altından kurtarıldı.

133. SAAT

Hatay'da 2 yaşındaki Aliye Dağlı, 133 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı.

Kahramanmaraş'ta depremden 133 saat sonra enkazdan kurtarılan kızımız Nehir, annesi ve babası aynı saat içinde enkazdan çıkarıldı.

132. SAAT

MUCİZENİN ADI 'ÜLKÜ'

Kahramanmaraş Elbistan'da 20 yaşındaki genç kız için kurtarma çalışması neticelendi ve  'Yaşıyorum' diye bağırdıktan sonra kurtarma ekibinden su isteyen Ülkü kurtarıldı.

6 YAŞINDAKİ İREM HAYATA TUTUNDU

Hatay’ın Belen ilçesinde yıkılan apartmanın altında kalan 6 yaşındaki İrem’in sağ olduğunu belirledi. Konya AFAD ekipleri, uzun uğraşlar sonucu İrem’e ulaşarak, depremden 132 saat sonra enkazdan kurtardı. İrem'in annesi Halime isimli kadının ise depremin ilk günü sağ kurtarıldığı öğrenildi.

Gaziantep’te 4 yaşındaki Şengül, 132. saatte enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Şengül'ün babası da enkazdan çıkarıldı. 

131. SAAT

Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına devam eden ekipler, depremin 131. saatinde 7 yaşındaki Ilgın isimli kız çocuğunu enkazdan sağ çıkardı.

129. SAAT

129 saatin sonunda Gaziantep Nurdağı'nda Saltuk Buğra enkaz altından kurtarıldı.

Asrın felaketinin yaşandığın Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nizip ilçesinde yıkılan bir binanın enkazından 25 yaşındaki Büşra Almusa, 119 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı. 

128. SAAT

2 AYLIK BEBEK KURTARILDI

Hatay Kırıkhan'da 2 aylık bebek, 128 saat sonra enkazdan sağ olarak kurtarıldı.

127. SAAT

YENİ MUCİZE! 

Adıyaman'da 7 katlı Özer Apartmanı'nın enkazında kalan Kazım Kaya sağ olarak çıkarıldı. Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adıyaman'da enkaz altında kalan uzman çavuş ve eşi ise 128 saat sonra kurtarıldı.

125. SAATTE HALİME TEYZE KURTARILDI

122 saat sonra 55 yaşındaki Maşallah Çiçek'in enkazdan kurtarılmasının ardından 125. saatte ise 83 yaşındaki Halime Gürbüz de enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

119. SAAT: ETTİĞİ DUAYI ANLATTI

Hatay merkezde 13 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından 119. saatte çıkarılan Hatice Yargıt enkaz altında ettiği duayı sağlık görevlisine anlattı. Hatice Yargıt, “Rabbim sen Hz. Yusuf’u aç ve susuz bırakmadın, beni de bırakma.” dedim.

 

 

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor