Gündem

anasayfa Gündem Deprem Bölgesinde OHAL!

Deprem Bölgesinde OHAL!

08 Şubat 2023, Çarşamba 3:05 / Son Güncelleme : 08 Şubat 2023, Çarşamba 3:05
Deprem Bölgesinde OHAL!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Uzmanlar bu iki depremi istisnai yer hareketi olarak tabir ediyor. Çok büyük bir yıkıma sebep oldu. Coğrafyamızın en büyük felaketlerinden biri ile karşı karşıyayız" dedi.  Erdoğan deprem bölgesindeki 10 ili kapsayan 3 ay sürecek OHAL ilan edildiğini duyurdu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesine gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın ailesini arayarak taziyelerini iletti. Erdoğan, görüşmede bu sabah bölgeyi ziyaret edeceğini dile getirdi.

Her İlde Bir Bakan

Erdoğan, her ilde bir bakanın yürütülen faaliyetlere nezaret ettiğini kaydederek, "Cumhurbaşkanı yardımcımız Fuat Oktay da AFAD merkezinde çalışmaları ve koordinasyonu yürütüyor. Biz de sahadaki arkadaşlarımızla sürekli irtibat içinde Cumhurbaşkanlığı Kriz Merkezi üzerinden gelişmeleri anbean takip ederek gereken müdahaleleri yapıyoruz. Acil yardım ve destek faaliyetleri için ilk etapta hemen 100 milyar liralık bir kaynağı kurumlarımızın emrine tahsis ettik" dedi.

Erdoğan, hava şartlarının çıkardığı zorluklara rağmen ekiplerin felaket bölgesine ulaşmak ve çalışmalara katılmak için fedakarca mücadele ettiğini vurgulayarak, "Çok sayıda artçı sarsıntının hasar gören binalarda ortaya çıkardığı tehlikeler de çalışmaları olumsuz yönde etkiliyor. Şartların zorluğuna bakmadan devletimizin tüm imkanlarını kullanarak vatandaşlarımızın ve gönüllülerin de desteğiyle arama-kurtarma çalışmalarını hızla sürdürüyoruz" dedi.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor