Gündem

anasayfa Gündem Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay deprem bölgesindeki son durumu açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay deprem bölgesindeki son durumu açıkladı

08 Şubat 2023, Çarşamba 2:24 / Son Güncelleme : 08 Şubat 2023, Çarşamba 2:24
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay deprem bölgesindeki son durumu açıkladı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AFAD Genel Merkezi'nde deprem bölgelerindeki son duruma dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş depreminde 5 bin 434 kişinin hayatını kaybettiğini, 31 bin 777 kişinin yaralandığını açıkladı.

Fuat Oktay, yaptığı açıklamasında "Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Adana'da rahatladık; tüm kapasiteyi geriye kalan 6 ile yoğunlaştırıyoruz" diyerek kapalı olan hiçbir yolun da kalmadığını bildirdi.

Enkazdan kurtarılanların 8 bini geçmiş durumda olduğunu söyleyen Fuat Oktay; "kış şartları sadece bölgedeki 10 ilimizle ilgili de değildi bu diğer bölgelerimizde de tipinin de yoğun olduğu bölgeler yolların kapanması hava şartlarıyla mücadele etmemizi de beraberinde getirdi. Arama kurtarma sayıları itibarıyla an itibarıyla tüm illerimizde 12 bin 181 arama kurtarma personelimiz mevcuttur. 

Diğer illerimizde arama kurtarma çerçevesinde 239 sağlıkla ilgili 946 ambulans, 939 UMKE timi ve ambulans uçaklar ve bin 947 UMKE personeli ile toplam 4 bin 785'te sağlık personelimiz görev yapmaktadır sahada. Sahada fiilen 24 bin 443 personelimiz görev yapıyor. 4 bin 191 iş makinamız sahada arama kurtarma ekiplerimizle faaliyet halindedir. Özellikle vinç ihtiyacı çerçevesinde çok ciddi bir yol alındı sahada" dedi.

 

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor