Gündem

anasayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Bartın'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bartın'da konuştu

16 Ekim 2022, Pazar 0:43 / Son Güncelleme : 16 Ekim 2022, Pazar 0:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bartın'da konuştu
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yürütülen çalışmaları incelemek üzere patlama meydana gelen Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağına gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, maden kazasında son işçiye de ulaşıldığını, hayatı kaybedenlerin sayısının 41’e yükseldiğini belirterek, "Bu soruşturmalara çok yönlü olarak zaten başlanmıştır. Şu anda önceliğimiz yer altındaki işçilerimize ulaşmaktır. En son 41’inci işçimize ulaştık. Tabii o da rahmetli olmuş ve 40 olarak daha önce ilan edilmiş olan merhumlarımızın sayısı böylece 41 olmuş oldu, hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Patlamanın nasıl yaşandığı, varsa sorumlularının kimler olduğu yürütülecek idari ve adli soruşturmayla ortaya çıkacak. Artık madenlerimizde hiçbir eksik, hiçbir gereksiz risk görmek istemiyoruz" dedi.
Patlama sonrası ailelere yönelik ilk etapta aldıkları destek kararını da açıklayan Erdoğan, "500+500 olmak üzere devlet ve ilgili bakanlığımız, bunun yanında sendikamız 200, bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız 100, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız 50 bin olmak üzere ilk etapta hemen ailelere bu desteğimizi vermiş olacağız. Ayrıca tabii devlet olarak yapmamız gereken yardımı hemen kabine toplantımızda belirleyip onun da adımını atacağız." şeklinde konuştu.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor