Gündem

anasayfa Gündem DUALARLA ŞEHİTLERİ ANDILAR

DUALARLA ŞEHİTLERİ ANDILAR

05 Mart 2020, Perşembe 19:02 / Son Güncelleme : 05 Mart 2020, Perşembe 19:02
DUALARLA ŞEHİTLERİ ANDILAR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin başlattığı kültür gezileri kapsamında Başakşehirli Kadınlar, 251 şehit ve gazilerin hatıralarının yaşatıldığı Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret etti. Gözyaşlarına hakim olamayan kadınlar, tüm şehitler için dua etti.

Başakşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve İstanbul’un tarihi mekanlarını kapsayan kültür gezileri sürüyor. Her hafta onlarca ilçe sakinin katıldığı etkinlik kapsamındaki duraklara bir yenisini daha ekledi. Başakşehirli kadınlar, 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret etti.  

Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi öğrencilerinin velilerinden oluşan 35 kişilik grup, hain darbe girişimi sırasında ve sonrasındaki olayları izlerken gözyaşlarını tutamadı. Darbe günü tankların ezdiği araba ve şehitlerin ayakkabıları karşısında duygulu anlar yaşadılar Başakşehirli kadınlar, tüm şehitler için dua etti.

Bir sonraki duraklarında Küçük Çamlıca’daki Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin türbesini ziyaret eden Başakşehirliler, burada da dua etmeyi ihmal etmediler.

Başakşehirli kadınlar gezinin son durağında, 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebildiği Türkiye’nin en büyük camisini ziyaret ettiler. Gezi programı boyunca kendilerine eşlik eden profesyonel rehberden Çamlıca Camii hakkında bilgi aldılar.

Kültür gezilerine katılmak isteyen ilçe sakinleri, Başakşehir Belediyesi’nin 444 0 669 numaralı Çağrı Merkezi ile www.basaksehir.bel.tr üzerinden detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvuru yapabilir. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor