Gündem

anasayfa Gündem CUMHURBAŞKANI MÜJDELİ HABERİ VERDİ!

CUMHURBAŞKANI MÜJDELİ HABERİ VERDİ!

05 Temmuz 2019, Cuma 18:18 / Son Güncelleme : 05 Temmuz 2019, Cuma 18:18
CUMHURBAŞKANI MÜJDELİ HABERİ VERDİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Müşterek Harp Enstitüsü ve Harp Enstitüleri Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katıldı.

Milli Savunma Üniversitesi Müşterek Harp Enstitüsü ve Harp Enstitüleri Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İHA ve SİHA'larla ilgili müjdeli haberi kamuoyu ile paylaştı.

Erdoğan, Türk milletinin dünyanın en güçlü ordularını, en büyük devletlerini kurmuş bir millet olduğunu vurgulayarak, Savunma Sanayiini geliştirmeye yönelik çabaların devam edeceğini belirtti.

"Birkaç ay içerisinde üretir hale geleceğiz"

Erdoğan müjdeli haberi;

"Savunma Sanayimizi geliştirmeye yönelik çabalarımızı hiçbir haklı gerekçesi olmadan baltalamaya yönelik adımları gerisindeki endişeyi gayet iyi biliyoruz. Amerika başkanlarına gittiğimde bana kiralık bir İHA dahi vermiyorlardı. Hele SİHA hiç vermiyorlardı. Ama kötü komşu bizleri ev sahibi yaptı. Şimdi İHA da SİHA da üretiyoruz. İnşallah onların çok daha ileri kalitesini de birkaç ay içerisinde üretir hale geleceğiz. Ülkemize savunma sanayi ile ilgili her alanda örtülü ve açık ambargo uygulayanlar bu işin yürek işi, azim işi olduğunu elbette anlayacaklar. Savunma sanayiinde yüzde 20 yerliden başladık şimdi yüzde 70 yerli üretimi yapar hale geldik. O gün geldiğinde biz artık kimseye ihtiyaç duymayacağımız noktada olacağımız için ne yaptırımların, ne dediklerinin bir önemi de kalmayacak.”  ifadelerini kullanarak kamuoyuna bildirdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor