Gündem

anasayfa Gündem “23 HAZİRAN’DA DEMOKRASİ BAYRAMINA KATILIN”

“23 HAZİRAN’DA DEMOKRASİ BAYRAMINA KATILIN”

10 Haziran 2019, Pazartesi 17:11 / Son Güncelleme : 10 Haziran 2019, Pazartesi 17:11
“23 HAZİRAN’DA DEMOKRASİ BAYRAMINA KATILIN”
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Eski Adalet Bakanı ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Yozgat İli Sorgun İlçesi Gülşehri (Çötelli Köyü) Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinlikte Başakşehirlilerle buluştu.

Altınşehir’deki dernek binasında gerçekleştirilen etkinliğe TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Gülşehir Belediye Başkanı Ali Ünlü, AK Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas ve MHP ilçe Başkanı Fatih Keleşoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“İradenizi ortaya koyun, demokrasi bayramına katılın”

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerine değinen Bozdağ, “Seçimler, milletin iradesi sandığa yansıtılmadığı için iptal edildi” diye konuştu.

Tüm Türkiye’nin seçime odaklandığını belirten Bozdağ, şöyle devam etti: “23 Haziran seçimleri sadece İstanbul’un değil, 81 ilin de gündemi olmuş durumda. 31 Mart seçimlerinde Başakşehir’de sandığa gitmeyen yüzde 17’lik bir seçmen grubu var. Lütfen 23 Haziran’da sandığa gidin, iradenizi ortaya koyun ve demokrasi bayramına katılın. Ben sizlerin hakemliğine yürekten inanıyor ve güveniyorum. Bizler gerçekleri anlatmak için huzurlarınızdayız. Çok şükür şimdiye kadar ne aldatan olduk ne de aldanan.”

“Muhabbet, en büyük amacımız”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da, İstanbul’da oyunu en çok artıran ilçelerin başında geldiklerini belirterek vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Kartoğlu şunları kaydetti: “İnşallah aynı heyecanı ve sonucu 23 Haziran seçimlerinde de yaşarız ve Cumhur İttifakı’mızın İBB Adayı Binali Yıldırım’ı Başkanlık koltuğuna oturturuz. Biz göreve ‘size yakın’ sloganımızla başladık. Samimi ve muhabbet içerisinde olmak bizim en büyük amacımız. Derneklerimize de aynı muhabbet içerisindeyiz. Bugüne kadar tüm dernek, vakıf ve STK’lara nasıl yardımcı olduysak inşallah bundan sonra da desteklerimize devam edeceğiz.”

Program, vatandaşların sorularının cevaplanması ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor