Gündem

anasayfa Gündem ALTINŞEHİR'DE KADINLAR UYUŞTURUCUYA KARŞI SOKAĞA DÖKÜLDÜ..!

ALTINŞEHİR'DE KADINLAR UYUŞTURUCUYA KARŞI SOKAĞA DÖKÜLDÜ..!

21 Mayıs 2019, Salı 13:11 / Son Güncelleme : 21 Mayıs 2019, Salı 13:11
ALTINŞEHİR'DE KADINLAR UYUŞTURUCUYA KARŞI SOKAĞA DÖKÜLDÜ..!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir'in Altınşehir Mahallesi'nde bir grup kadın, yol kapatma eylemi yaptı. Kadınlar, uyuşturucu satıcıları nedeniyle çocuklarını parka dahi yollayamadıklarını söyledi.

Altınşehir Mahallesi Duygunay Sokak ile eski İstanbul Caddesi kesişiminde bulunan taş köprü yolunu bir ip yardımıyla kesen kadınlar, bir süre eylem yaptı.

UYUŞTURUCU ALTINŞEHİR'DE KOL GEZİYOR!

Mahalle sakini Saadet Benli, 'Çocukları okula götürüyoruz. Köprünün başında 4-5 tane uyuşturucu satıcısı. Çocukların telefonunu alıyorlar. Biz 'yapmayın etmeyin' diyoruz. 'Bak geçen gün attığımız ceset gibi sizi de atarız' diyorlar.

Korkuyoruz. Ekmek peynir gibi uyuşturucu satıyorlar. Vereyim isterseniz parayı, hangi çocuğu gönderirseniz gönderin, uyuşturucuyu alsın gelsin. Bıktık. Bu kadar olmaz. Bugün eylem yaptık çünkü burada uyuşturucu satıyorlar, sabaha kadar uyuyamıyoruz, evimize giriyorlar. Hırsızlardan yatamıyoruz. Çocuklarımızı okula, parka gönderemiyoruz dedi.

ÇOCUKLARIMIZI KORKUDAN DIŞARI ÇIKARAMIYORUZ..!

Nafiye Aslan ise, İşten geliyordum. Saat akşam 09.00'da. Bu köprünün önünde iki kişi önüme geldi. 'Abla bize para ver' dediler. Kafaları güzel, içmişler. 20 lira verdim. Eve gidene kadar kalbim yerinden attı. Derede adam öldürdüler, kenara attılar. Can güvenliğimiz yok. Çocuklarımızı dışarı çıkaramıyoruz. Eroin esrar satıyorlar diye konuştu.

'OKULA GİDERKEN ARKAMIZDAN GELİYORLAR, KORKUYORUZ

13 yaşındaki A.Ç., ise 'Sabahları okula giderken, tip tip adamlar arkamızdan geliyorlar korkuyoruz. Şurada bir mahalle var, oradan yolumuzu değiştirmek zorunda kalıyoruz. Burada oturuyorlar esrar, bira içiyorlar. Uyuşturucu satıyorlar. Ben 13 yaşındayım, bunları yaşamak zorunda değilim. Eroinin, esrarın ne olduğunu bilmiyorum ben. Bu şartlar altında yaşamak istemiyorum dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor