Gündem

anasayfa Gündem İlk harç dualarla döküldü

İlk harç dualarla döküldü

30 Mart 2019, Cumartesi 15:29 / Son Güncelleme : 30 Mart 2019, Cumartesi 15:29
İlk harç dualarla döküldü
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Oyakkent Camii ve Külliyesi’nin temeli düzenlenen bir törenle atıldı. Külliye, kütüphaneden etüt salonlarına kadar birçok eğitim alanı ile Başakşehirli öğrencilere de hizmet verecek.

Başakşehir Oyakkent Sitesi’nde Oyakkent Camii Kur’an Kursu Eğitim Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan caminin temel atma törenine; Başaşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra İlçe Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Müftüsü Necdet Arman, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Dernek Başkanı Ali Küçükoğlu ve vatandaşlar katıldı.

“Öğrencilere de faydalı olacak” 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan temel atma töreninde konuşan Dernek Başkanı Ali Küçükoğlu, cami ve külliyenin yapımına maddi-manevi destek veren herkese teşekkür ederek, “Cami ve külliyemiz, bölgemizde bir ihtiyaçtı. Külliyemiz tamamlandığında Kur’an kursu, eğitim salonu, kütüphane, taziye ve toplantı salonları, çocuk oyun alanları da çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet verecek” diye konuştu. 

Küçükoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Kütüphaneden etüt salonlarına birçok eğitim alanının bulunacağı külliyemiz, cami çevresindeki okulların öğrencilerine de faydalı olacak.” 

İlk harç dualarla döküldü

İlçe Müftüsü Necdet Arman da, kısa bir konuşma yaparak, Oyakkent Camii ve Külliyesi’nin Başakşehir’e hayırlı olmasını diledi. Tören, ilçe protokolünün dualar eşliğinde butona basması ve temele ilk harcın dökülmesiyle sona erdi. Programda ayrıca, Oyakkent Camii Kur’an Kursu Eğitim Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği yararına kermes de düzenlendi. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor