Gündem

anasayfa Gündem İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi!

İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi!

13 Mart 2019, Çarşamba 12:27 / Son Güncelleme : 13 Mart 2019, Çarşamba 12:27
İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi olacak Başakşehir Millet Kıraathanesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından hizmete açılacak.

‘En’lerin ve ‘ilk’lerin şehri Başakşehir, dev bir esere daha kavuşuyor. Emlak Konut GYO tarafından Türkiye’nin ilk millet bahçelerinden biri olan Başakşehir Millet Bahçesi’nde inşa edilen Başakşehir Millet Kıraathanesi, 14 Mart Perşembe günü kapılarını açıyor.

İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi 

3 bin metrekare alanı ile İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi olacak Başakşehir Millet Kıraathanesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılacağı bir törenle hizmete açılacak.

75 bin kitaplık muhteşem kütüphane 

Başakşehir Millet Kıraathanesi, 4 bini çocuk kitabı olmak üzere toplam 75 bin kitaplık muhteşem bir kütüphanesi ile Başakşehirlilerin yanı sıra çevre ilçe sakinlerine de hizmet verecek. Kıraathane, bu özelliği ile araştırmacılar, öğrenciler ve meraklıların vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelecek. Kıraathanede; kafe, restoran, 50 kişilik seminer salonu, sergi salonu, dijital kütüphane ve mescit de yer alacak.

“Tüm Başakşeherlileri bekliyoruz”

İlçeye kazandırılan eserler için Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli’ye teşekkür eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Başakşehir Millet Bahçesi’ne yapılan bu güzel eser, 7’den 70’ie tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek. Dijital kütüphanenin yanı sıra 75 bin kitap kapasitesine sahip kütüphanesi ile çocukların ve gençlerin müdavimi olacağı Millet Kıraathanemizin açılışına tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor