Gündem

anasayfa Gündem Yasin Kartoğlu, Pelin Karabay ile 17 Bülteni'ne Konuk oldu!

Yasin Kartoğlu, Pelin Karabay ile 17 Bülteni'ne Konuk oldu!

21 Şubat 2019, Perşembe 19:17 / Son Güncelleme : 21 Şubat 2019, Perşembe 19:17
Yasin Kartoğlu, Pelin Karabay ile 17 Bülteni'ne Konuk oldu!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu TVNET 17 Bülteni programına misafir oldu.

Pelin Karabay'ın sunuculuğunu yaptığı 17 Bülteni programı'nda bu akşam ki konuğu Başakşehir Belediye Başkanı  Yasin Kartoğlu oldu.

Göreve geldiği süre itibari ile yaptığı çalışmalardan ve projelerden bahseden Yasin Kartoğlu "Mutluluğun Şehri Başakşehir'i anlattı.

Pelin Karabay'ın "Başakşehir'in diğer ilçelerden farkı nedir ? sorusuna yanıt veren Yasin Kartoğlu:

"Başakşehir'in diğer ilçelerden önemli farkı yeşil alanlarının diğer ilçelere oranla fazla olması.Milllet Bahçeleri ile yeşil alanlarımız gündemde.İlçemizin sloganı 'Mutluluğun ve Huzurun Şehri' diyoruz.Avrupanın en büyük hastanesi bizim ilçemizde  yapılıyor.Sağlık alanında başkent olacağız.Spor alanında da başkent olacağız çünkü İstanbul’un en büyük spor adası Başakşehir’de yapılıyor. Olimpiyat Stadı çevresinde 3 milyon 311 bin metrekare alanın çalışmaları aralıksız devam ediyor. 'Dev Spor Parkı'  tüm spor branşlarının yapılacağı özel alanlardan oluşacak.Eğitim alanında da başkent olacağız.Hayallerimiz değil ürettiklerimiz bunlar. " dedi.

BAŞAKŞEHİR'E VİZYON PROJELER

"4 Metro Hattı Planlandı"

Ulaşım alanında yapılacak hizmetlerden bahseden Yasin Kartoğlu:

"Şu an ilçemizde 4 tane metro hattı var.4 tane daha hattın projesi planlandı.2 tanesinin çalışmaları başlatıldı.Ulaşım sorunu da en yakın zaman da çözülecek." diyerek ilçe sakinlerine  ulaşımla ilgili müjdeyi verdi.

"Başakşehir'e Millet Kıraathanesi"

Tamamlandığında İstanbul'un en büyük millet kıraathnesi olacak.

 2 bin 240 metrekare alan üzerine inşa edilen kıraathanede, kafe, restoran, 50 kişilik seminer salonu, sergi salonu, dijital kütüphane ve mescit yer alacak.75 bin kitap bulunacak."Gençleri kitap okumaya teşvik etmek lazım" diyen Yasin Kartoğlu:"Vatandaş ne istiyorsa dinleyip ona göre yatırım yapıyoruz." dedi.

"Yeşil Şapka Takılsın Geri Dönüşüm Başlasın"

Çevre konusunda bilinci arttırmak için yaptığı projeyi anlatan Kartoğlu:

"Evlere askı aparatları ile insanlarda önce el alışkanlığı sonra göz aşinalığı ile sitelerdeki yöneticilerin de desteği ile birlikte atık ve çöp miktarını en aza düşürüreceğiz.Ham madde sorununu çözeceğiz inşallah. Bu ulusal konuya uygun bir lansman düzenleyip bu konu ile ilgili duyarlılığı arttıracağız" dedi.

Pelin Karabay'ın "Seçim ile ilgili Çalışmalarınız Nasıl gidiyor ?" sorusuna Yasin Kartoğlu:

"Seçim süresince her hangi bir program dahilinde çalışmıyoruz.Genelde sahada ilçe halkımızla birlikte zaman geçiriyoruz.

Esnaf ziyareteri ve mahalle ziyaretlemiz,okul ziyaretlerimiz, ilçe halkımız ile bire bir konuşmak,sohbet etmek ve sorunlara yerinde çözümler buluyoruz.Yakınlık sıcaklık,samimiyet güzel bir şey.Vatandaşlarımız ile karşılıklı o samimiyeti hissediyoruz" dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor